Tisk článku ze serveru Rozhledna - Webmagazin.cz - Kde nakupují celebrity? Budete se divit!Úvodník: Na tržnici. Ovšem ne ledajaké. Na náměstí Míru se opět prodávalo pro dobro těch, kteří to potřebují. Bleší trhy přišli podpořit nejen patroni Nadace Divoké husy, ale také ostatní známé osobnosti, které se aktivně zapojily do prodeje.

Článek: "Kupte korálky od Michalky!", vyvolávala herečka Michaela Dolinová - a měla úspěch; korálky a další bižuterie šla na odbyt opravdu rychle. To režisér Ondřej Kepka nabízel oblečení, moderátorka a dvojnásobná maminka  v jedné osobě &Stěpánka Duchková s Lucií Černíkovou zase hračky. Inu, svůj k svému. Jako zkušení "hokynáři" se představily i další osobnosti českého kulturního života: Jan Přeučil s manželkou Evou Hruškovou, Tereza Pokorná Herz, Petr Vojnar, Simona Postlerová a skupina Piesonki.
Ti všichni, včetně moderátorů charitativního bazaru Jiřího Zbořila a Kateřiny Mátlové, měli zásluhu na opravdu úspěšném výtěžku akce. Bezmála 30 000,- Kč se rozdělilo mezi pořádající organizace, kterými byly Nadace Divoké husy a občanské sdružení Portus Praha.
Patronát nad touto akcí převzala, stejně jako loni, Mgr. Kateřina Jechová, zástupkyně starostky MČ Praha 2.

Nadace Divoké husy působí v České republice od roku 1997 a za tuto dobu rozdělila více než 300 miliónů korun nestátním neziskovým organizacím v sociální a zdravotní nouzi. Způsob podpory je naprosto jedinečný; nadace Divoké husy zdvojnásobuje výtěžky benefičních akcí, čímž organizace motivuje k aktivní činnosti.
Občanské sdružení Portus  funguje od roku 1998. Za tu dobu se mu podařilo vybudovat dva projekty chráněného bydlení s celoročním provozem, dvě tréninkové garsonky, pracovní centrum a sociálně - terapeutickou dílnu v obci Slapy nad Vltavou. Portus Praha je zakladatelem a koordinátorem celostátní benefiční kampaně "Akce cihla", která z původně pražské záležitosti expandovala do 25 měst v celé ČR.
 

Atmosféru jedinečné akce nasajte ve fotogalerii:

Zdroj a foto: Kloboukfilm 


 


27.06.2013 - redakce