Tisk článku ze serveru Rozhledna - Webmagazin.cz - Vychází Kafkova Proměna / Metamorphosis s kresbami Jiřího SlívyÚvodník: Nakladatelství Franze Kafky vydalo unikátní česko-anglickou verzi slavné Kafkovy povídky Proměna, bohatě ilustrovanou nekonvenčními černobílými i barevnými kresbami Jiřího Slívy. Atraktivní publikace vznikla při příležitosti 130. výročí narození Franze Kafky a je součástí širšího programu oslav, který pro rok 2013 připravila Společnost Franze Kafky. Podporou této publikace se hlavní město Praha k těmto oslavám připojilo.

Článek: První veřejná prezentace nejnovějšího vydání Proměny se uskutečnial včera v rámci projektu …za pultem Knihkupectví Franze Kafky, kterého se pravidelně účastní významní autoři a další respektované osobnosti literárního světa. Zpoza pultu útulného knihkupectví návštěvníky vítal Jiří Slíva, známý výtvarník věnující se kreslenému humoru, litografii a knižní ilustraci a také básník, který s návštěvníky prohodil mnoho slov a připojil i podpis do knihy. "Autor už bohužel není," pronesl s úsměvem, když mu někteří nesli k podpisu "jeho dílo". Na akci se objevil spolu s náměstkem primátora hlavního města Prahy, radním pro kulturu Václavem Novotným, který se výraznou měrou zasloužil o vydání této nevšední knížky.

Česko-anglická verze povídky Franze Kafky Proměna s ilustracemi Jiřího Slívy je v prodeji v Nakladatelství Franze Kafky v centru Prahy a u dalších knihkupců.

Zdroj: 2media.cz
12.07.2013 - Aneta Šimonková