Tisk článku ze serveru Rozhledna - Webmagazin.cz - Čarodějnické hrátky pro dětiÚvodník: Přemýšlíte, jak zabavit děti, aby se o prázdninách nenudily a neproseděly dlouhé týdny u televize? Nastupuje vaše ratolest do první třídy a vy uvažujete, jak nezanedbat přípravy?

Článek: Řešením může být obrázková publikace Kouzelná školička – doplň, najdi rozdíl, přiřaď pro předškoláky a malé školáky nakladatelství Fragment. Vaše dítko se může ocitnout ve světě kouzel, kde na něj čekají hádanky, spojovačky, kreslení i hrátky s obrázky.
 
Malí čarodějní učni Malvína a Melichar provedou děti hravými a nápaditými úkoly, které rozvíjejí dětskou zvídavost, představivost i logiku. Knížka procvičí všechny základní úkony, které by nastávající prvňáček měl ovládat ještě před nástupem do školy. Pokyny jsou srozumitelné a jednoznačné, a tak děti nebudou mít problém posedět si nad knížkou s tužkou a pastelkami sami.
 
Pokud je však vašeho společně stráveného času jako šafránu, nemusíte se obávat, že se byste se u Kouzelné školičky nudili. Úkoly jsou sice jednoduché, nicméně k primitivnosti mají hodně daleko. I já sama jsem nad některými dumala na dospělého člověka snad až příliš dlouho. Když knížka bavila mě, o zábavu dětí bych neměla obavy.
 
 
Kouzelná školička – doplň, najdi rozdíl, přiřaď
 
Přeložila Kateřina Prokešová
 
Nakladatelství Fragment, 2013

04.08.2013 - Ingrid Tůmová