Tisk článku ze serveru Rozhledna - Webmagazin.cz - Poznáváme zvířátka: Hravě, originálně i roztomile!Úvodník: Zvažujete, zda má smysl malým dětem nadělovat pod stromeček knížku? Určitě! A nejlépe tu, ve které jim můžete pár řádků přečíst a vaši potomci si pak mohou sami prohlížet barevné obrázky. Tahle knížečka má ale ještě něco navíc...

Článek:
Co by se mělo malé dítě naučit? Kromě pravidelného režimu a poslušnosti rodičům nesmíme zanedbat ani motoriku. Vždyť společně se žvatláním a jiným špatným vyjadřováním označují pedagogové prvního stupně právě jemnou motoriku za hlavní kámen úrazu malých školáků. Začněte proto s jejím tréninkem odmala. A ač se to zdá na první pohled podivné, pomoci vám může i knížka. Kromě otáčení stránek si totiž v téhle publikaci od nakladatelství Fragment mohou děti otáčet kolečkem s obrázky a podle vámi přečtených vět do kontextu doplňovat daná zvířátka! Pro dospělého je to hračka, malé dítko ale musí kromě prstíků zapojit i mozek a rozpoznat, co který příběh zrovna žádá k zobrazení.

Kresbičky této řady publikací jsou naivní a kýčovité, což je ale v případě literatury pro nejmenší plusem. Naivní a optimismem naplněné vyobrazení Štěnátka (v případě dalšího dílu také prasátka) a jeho kamarádů tak naplňuje požadavek, aby bylo přijatelné pro rodiče a zároveň přirostlo k srdci dětem. 

Publikace je vyrobena z pevného kartonu a zdá se, že nenechavým a často všeničícím prstíkům dokáže nějaký čas odolat vcelku. Knížečka stylem nezapře svůj původ, pochází z Velké Británie. Určena je pro mladinké "čtenáře" od dvou let. Za roztomilými ilustracemi stojí na ostrovech poměrně známá Gillian Robertsová, pro kterou je charakteristická tenká linie a pastelové barvy. 


Poznáváme zvířátka – Štěňátko a kamarádi
ISBN: 978-80-253-1460-9
Rozměry v mm: 175x175
Počet stran: 10
Provedení: leporelo

Poznáváme zvířátka – Prasátko a kamarádi
ISBN: 978-80-253-1459-3

Doporučená cena 129 korun, v e-shopu nakladatelství Fragment 110 korun07.12.2013 - Michaela Wilhelmová