Tisk článku ze serveru Rozhledna - Webmagazin.cz - Designové šperkyÚvodník: Království korálků a drátků, tak by klidně mohl znít titul nové knihy nakladatelství Metafora. Navazuje jí na již vydané Korálky, &Sperky z drátu a korálků, Moderní šperky, Výroba šperků z polodrahokamů, Výroba šperků z modelovacího stříbra a Korálky - jak na to. Pěkná řada, nemyslíte?

Článek: "Každý, kdo propadl kouzlu navlékaných šperků, ví, jaké potěšení skýtá návštěva obchodu s korálky. Jenže pak přinesete své poklady domů a vynoří se množství otázek: Co dál?"
Tak tohle každý začátečník, ale i pokročilý "korálkář" zná. A právě pro tyto chvíle může být vítaným pomocníkem kniha Designové šperky z korálků a drátu.
Čím se liší od těch, které běžně trh nabízí?
Samozřejmě základ zůstává stejný jako u těch již dříve pro tuto tematiku vydaných. Barevné fotografie plné nápadů, pracovní postupy včetně pomůcek a materiálu, přehlednost, křídový papír, větší formát a velikost písma atd.
Jenže je tu ještě něco navíc.

Kniha je rozdělena do čtyř základních oddílů. Postupně čtenáře provádí od tvorby návrhu vlastního šperku až k výslednému produktu tvoření šperku samotného.
První kapitola Základy návrhu obsahuje teorii barev, hledání inspirací pro náčrtek, strukturu a povrchy korálků a spoustu dalších "vychytávek" pro to, aby konečný výsledek naší práce byl opravdovým kouzelným překvapením.
Druhá Korálky nás provede materiálem, ze kterého se korálky vyrábějí, poznáme, jak se třídí, ideální navlékací materiály, upozorňuje se tu na výhody i nevýhody, se kterými se při naší práci můžeme potkat. Název třetí Další materiály mluví sám za sebe a pak je tu poslední Techniky a základní projekty. Dostaneme-li se až k ní, jsme opravdu dobře připraveni na to, zasednout k pracovnímu stolu a tvořit.
Nic tu nechybí.

Designové šperky z korálků a drátu
Renata Grahamová
vydalo nakladatelství Metafora v roce 2013


(foto www.metafora.cz)


05.12.2013 - Julie Kolocová