Tisk článku ze serveru Rozhledna - Webmagazin.cz - Veselé hrátky s krtečkemÚvodník: Zajíc, ježek, žabák a myška - a samozřejmě, hlavní hrdina krteček. To je nerozlučná zvířátkovská pětice, kterou si z vydařeného večerníčku pamatujeme i my. Krtkova sláva rozhodně neupadá. Ba naopak. V obchodech jsou k mání hrnečky, povlečení... a pokud chcete svému dítěti dopřát i zábavu, při které se bude zároveň rozvíjet, sáhněte po kreativních publikacích s krtkem. Třeba po téhle.

Článek: Kdo by neznal dílo Zdeňka Milera /1921-2011/? Talentovaný český režisér a výtvarník animovaných filmů se zapíše do naší historie takřka nesmazatelně. Kromě snímků O milionáři, který ukradl slunce, série o Cvrčkovi anebo &Stěňátku je tu ale ještě jedno zvířátko, které si oblíbí děti i dospělí nejen u nás. Krteček. A právě ten je hlavním hrdinou útlé publikace, o které je řeč.

Veselé hrátky s krtkem začínají v létě na louce a krátce končí zimním sáňkováním. Text tu není třeba. Vždyť ani animovaný hlavní hrdina toho moc nenamluvil.

V čem je tedy tahle knížka výjimečná? Nejde totiž o čtení, a v podstatě ani ne o prohlížení. Obrázková publikace má prázdná místa. V jejím středu najdou děti víc jak 50 samolepek, které musí podle tvaru i obrazového kontextu umístit přesně na to správné místo.

Trénují tak nejen uvažování nad tvary, ale i jemnou motoriku, když lepí samolepky, kam patří.

Publikace má u rozvernějších či menších dětí jedinou nevýhodu - váš byt se může změnit v krtkovo doupě a z nábytku i stěn budete slepovat samolepky ještě za měsíc.

Veselé hrátky s Krtkem – najdi správný obrázek
Rozměry v mm: 210x297
Počet stran: 12
Věk: 4+
Vydalo nakladatelství Fragment03.03.2014 - Michaela Wilhelmová