Tisk článku ze serveru Rozhledna - Webmagazin.cz - Pletené čepičky pro malé človíčky: Aby ouška nemrzlaÚvodník: Považujete dětské čepičky s oušky na vrchol roztomilosti? A co rukavičky s kukadly? Také? Tak to si pořiďte tuhle knížku a naučte se, jak uplést dokonalou lišku, nebo jak proměnit své robátko v polovičního tučňáka.

Článek: Začneme jednoduše, u obyčejných čepic kuklového "střihu", které nahoře zdobí dvě ouška. A kde skončíme? Až si nastudujete vzory v téhle knize a naučíme se je použít, zvládneme hravě třeba liščí šálu, čepici a nakonec i rukavice. A že zrovna liška není váš oblíbenec? To vůbec nevadí. Na výběr je řada dalších možností, od zvířátek jako sova, žába, tučňák, žralok, méďa, čuník nebo slepička, až po čiře sezónní náměty, jako je sob či Santa. 

V Pletených čepičkách pro malé človíčky najdete 20 pletených dětských doplňků na motivy zvířátek. A že je z čeho vybírat. První část publikace nabízí řadu fotografií v jednoduchém, ale přehledně vyvedeném grafickém pojetí. Všechny praktické informace o věku dítětě, materiálech i třeba jehlicích, které máte použít, jsou shrnuty v boxících. To samotné vzory háčkování a pletení jsou velmi přehledně a pochopitelně vysvětleny v zadní části publikace. Ta je díky tomu vhodná jak pro otřelé pletařky, tak naprosté začátečnice. 

Pokud chcete, aby vaše dítko v zimě běhalo v originálním outfitu a nechce se vám za něj utrácet tisíce, stačí vám trocha času, trpělivosti a šikovnosti. Ouška i krk našich nejmenších tak zůstanou krásně v teple. A to není všechno, knížka má sice v názvu čepičky, ale nabízí i řadu námětů a rad na rukavice a šály, často a la zvířecí tlapky či hlavičky.

Možná se již ptáte, pro jak stará dítka v téhle knížce najdete návody. Inu, plést a háčkovat můžete podle vzorů od autorky Nuriy Khegayové na děti od šesti měsíců do čtyř let. Držíme vám palce, ať se zvířátka povedou stejně, jako takhle knížka!


Pletené čepičky pro malé človíčky
Autorka: Khegay Nuriya
ISBN: 978-80-7359-387-2
Běžná cena 299, v e-shopu Metafory 269 korun

www.metafora.cz/pro-sikovne-ruce/pletene-cepicky-pro-male-clovicky30.12.2013 - Michaela Wilhelmová