Tisk článku ze serveru Rozhledna - Webmagazin.cz - Knižní hitparáda: Jakých pět knížek vám doporučím pod stromeček?Úvodník: Během letošního roku nám rukama prošla řada čerstvě vydaných publikací. Vybrali jsme z nich pět, které můžeme s čistým svědomím doporučit jako perfektní dárek pod stromeček. Nechte se inspirovat...

Článek:
1. místo

Legendy: Prokleté knihovny
Autor: sborník
Cena: 550,- Kč (poštovné zdarma!)
Vydalo nakladatelství Straky na vrbě
 
Číst knihy je nebezpečné! Číst TUTO knihu je zvlášť nebezpečné!! Otevři dveře knihovny, a hned tě ovane šepot jejich stránek. (Jenže co šeptá, dokáže i kousnout. Nebo sežrat.) Otevři knihu, a vstoupíš do světa fantazie. Vlastní, či cizí? Vyber si! (Ale neztrať nit. Tu Ariadninu - pomni, že se budeš chtít vrátit...)

A na jaké autory a povídky se v tomto velesborníku o rozsahu úctyhodných 957 stran můžete těšit?
    Martin D. Antonín - Mr. Icy
    Lucie Lukačovičová - Čestný dluh
    Tomáš Bandžuch - Andělíčkářka
    Jan Dobiáš - Sestřičko naše, kde jsi?
    Stáňa Kučová - Jak to s ní je?
    Jana Rečková - Memorila – pomoc zapomnětlivým majitelům knihoven
    Jindřich Rohlík - &Stvanci
    Daniel Tučka - HEX LIBRIS
    Jan Dobiáš - MANUSKRIPT
    Jan Žlebek - Popel, nebo prach
    Míla Linc - &Silhavá láska
    Sidha Apollyon - Kudy kráčí sfinga
    Dana Rusková - Nadnáměšť
    Vlado Ríša - Grimoár
    Michaela Portychová - Povstaňte z popela
    Leonard Medek - SVAZEK ČÍSLO 25
    Ludmila Müllerová - PŘÍPAD NEČTENÉHO PSANÍ
    Jan Pohunek - Epištola z psího kraje
    Jiří Pavlovský - KNIHOVNÍK
    Martin D. Antonín - Svědectví kamene
    Františka Vrbenská - "Oceán příběhů, galaxie informací"
    Jan Kantůrek - "Prokleté knihovny?" (úvod)

K zakoupení zde: straky.cz/katalog.aspx?Action=Book&BookID=227
2. místo

Velká encyklopedie s 3D obrázky – Gigantické stroje
Překladatel: Slavomír Míča
Cena: 299,- Kč
Vydalo nakladatelství Fragment

Fascinující GIGANTICKÉ STROJE - Jeřáby a demoliční stroje, nákladní letadla a helikoptéry, průzkumné letouny a neviditelné bombardéry, obří rypadla a buldozery. Tahle knížka nadchne každého kluka od devíti do 14 let! A to není všechno - má speciální 3D přílohu i brýle, díky kterým se prohlídka strojů stává takřka reálnou!

www.fragment.cz/prehled/pop-naucna-pro-deti-a-mladez/vseobecne-a-ostatni/3d-knihy/velka-encyklopedie-s-3d-obrazky-giganticke-stroj-s447940602
3. místo

Peklo na východní frontě - 1941–1945
Autor: František Emmert
Cena: 499,- / v e-shopu Albatrosu 424,-
Vydalo nakladatelství CPRESS

Dne 22. června 1941 zahájilo Německo operací Barbarossa útok na Sovětský svaz. Boje, které se následně rozhořely na celé východní frontě, přinesly nejen rozhodující momenty podstatné pro další vývoj druhé světové války, ale i nesmírné utrpení a strádání jak vojáků, tak civilního obyvatelstva. Kniha přináší ucelený a barvitý obraz těchto bojů, které se táhly dlouhé čtyři roky. Detailně líčí jednotlivé operace, ale i válečné hrůzy a zločiny páchané na obou stranách. Je doplněna řadou dobových fotografií i vložených memorabilií, jež umožňují blíže proniknout do historie tohoto konfliktu.

www.albatrosmedia.cz/peklo-na-vychodni-fronte.html
4. místo

JAK PŘEŽÍT DOBU JEDOVOU?
Autorka: Prof. RNDr. Anna Strunecká, DrSc.
Cena: 279,-
Vydalo nakladatelství ALMI

Nová publikace autorky bestsellerů Doba jedová a Doba jedová 2 přináší čtenáři informace, jak se v každodenním životě chránit před největšími a skrytými jedy současné doby. Vedle aspartamu, statinů, umělých barviv a hormonálních disruptorů se věnuje rizikům konzumace sóji, Coca-Coly či populárního MMS. Poukazuje na možnosti prevence nejčastějších civilizačních nemoci, upozorňuje na rizika očkování a užívání léků. Tato knížka chce být užitečná všem, kteří berou zodpovědnost za svoje zdraví především do vlastních rukou.

www.almi.cz/knihy-z-nakladatelstvi-almi/119-jak-prezit-dobu-jedovou.html
 5. místo

WETEMAA - Koruna Élladu (+Rytíři krále Ana)
Autor: Adam Andres
Cena: 390,-
Vydalo nakladatelství Straky na vrbě

Sedm rytířů, kteří mají změnit osud země Éllad. Sedm vyvolených, kteří budou psát její dějiny. Sedm válečníků, kteří mají pokořit Ottwaru, zemi čar a kouzel. Ale stačí, aby jediný zemřel, a věštba se nenaplní! Jedno po druhém padají knížectví pod nadvládu Sutriwaxů, jejichž moc již sahá od mořských břehů k úpatí pohoří Dankradu. Jen Ottwarané ještě vzdorují, národ, v němž se rodí nejvíce čarodějek a mágů...Přední Ottwaru získáš láskou, pravila věštba knížeti Anovi, a Zadní Ottwaru ovládneš, až se zmocníš jejího srdce. Jak mylně si Ane věštbu vyložil, jakou cenu bude muset zaplatit za to, aby si na hlavu vložil korunu Élladu, a jakou cenu bude celá země Éllad platit za jeho jedno jediné chybné rozhodnutí..! Příběh z dob, kdy po zemi kráčeli synové bohů; kdy i bohové přišli pohlédnout na bitvy smrtelníků a dokázali být stejně štědří, jako nesmiřitelní ve svém hněvu.

straky.cz/katalog.aspx?Action=Book&BookID=228
 13.12.2013 - Michaela Wilhelmová