Tisk článku ze serveru Rozhledna - Webmagazin.cz - Simonu Krainovou rozplakala její třináctiletá nástupkyněÚvodník: Ne, že by mladá dívka jednu z našich nejkrásnějších topmodelek urazila. Krainová plakala dojetím. Do světa totiž už brzy vyšle naděje českého modelingu. V rámci soutěže Czechoslovak TopModel 2013 bylo totiž vybráno 12 dívek, které už brzy prorazí na světová mola a možná i na obálky časopisů. Vítězkou však mohla být jen jedna. I když, podle Krainové byly vítězkami všechny dívky, které se probojovaly do finále, které vyvrcholilo v Centru současného umění DOX.

Článek: Castingů se zúčastnilo více než 700 dívek z různých koutů České republiky a Slovenska a konkurence byla veliká.  Během finále dívky přísným okem hodnotila odborná porota tvořená skauty a zástupci zahraničních agentur, mezi nimiž byli například Models1 z Londýna, Why Not Model Management z Milána, nebo Marilyn Agency reprezentující centra světové módy, New York a Paříž.
 
Překvapením večera bylo vystoupení ředitelky soutěže, topmodelky Simony Krainové, která se objevila mezi modelkami v rámci přehlídky módní návrhářky Zuzany Kubíčkové. Krainová si suvérenně vyšla ve spodním prádle a všichni tak mohli obdivovat její bezvadnou figuru. Její  vystoupení bylo jasně symbolické, dala znovu najevo všem 12 začínajícím modelkám, že je a bude tady pro ně, aby jim pomohla nastartovat jejich vysněnou kariéru. Po půldruhé hodině vizuálně atraktivní a zároveň dojemné show obohacené strhujícím vystoupením energické slovenské zpěvačky Tiny byla vyhlášena vítězka prvního ročníku soutěže, jež se během velmi krátké doby úspěšně etablovala na českém a slovenském trhu a získala si prestiž a respekt odborné i laické veřejnosti.


 
První ročník Czechoslovak TopModel vyhrála třináctiletá Kateřina Kozlová. Na druhém místě skončila Sára Struhařová, jako třetí se umístila Barbora Bendová. Obdiv diváků v sále si ale zasloužilo všech dvanáct dívek, které po náročných přípravách svou první přehlídku zvládly skvěle.
 


Na fotografii č. 1 zleva: Barbora Bendlová (3. místo), ředitelka soutěže Simona Krainová, vítězka Kateřina Kozlová, Sára Struhařová (2. místo) 
 

Foto: Besi a Lukáš Dvořák
Zdroj: CZECHOSLOVAK MODELS


 


28.11.2013 - Aneta Šimonková