Tisk článku ze serveru Rozhledna - Webmagazin.cz - Pratchettův Národ žene dobrodružství i vzděláníÚvodník: Představte si, co by se stalo, kdyby najedou všichni kolem zmizeli. Vaši přátelé, vaši sousedé, kolegové v práci i prodavači, u ktrerých denně nakupujete. Zkrátka, kdyby zmizel celý národ.

Článek:

V takové situaci se ocitl Mau, hlavní hrdina knížky Národ od Terryho Pratchetta. Právě se vracel z Ostrova chlapců. Myslel, že ho čeká budoucnost jako každého jiného. Vyroste, stane se mužem a bude poznávat nové lidi. Jenže jeho budoucnost se začala formovat úplně jinak. Mau se ocitl na škuneru Sladká Judy, na němž ztroskotal. Skoro nikdo mu nezbyl. Celá vesnice zmizela, národ byl pryč. Společnost mladému hrdinovi dělala jen mladá dívka. A papoušci. Dvojice lidí si moc nerozumí. A to má sestavit znovu celý národ...

Knížka Národ nabízí poutavé čtení, které se bude líbit nejen dospělým, ale i dětem. Pokud vaše ratolesti nejsou příliš aktivními čtenáři, dejte jim do ruky knížku, která je svým dobrodružným pojetím pohltí. Právě takový je Pratchettův Národ, který nabízí napětí, ale zároveň i komické situace. Ideální dárek pod stromeček. Nevěříte? Kniha Národ patří mezi tři vysněné knížky, které by chtěli americké děti dostat od Santa Clause.

 

Terry Pratchett 
Národ
nakl. Talpress, 2009

 22.12.2013 - Aneta Šimonková