Tisk článku ze serveru Rozhledna - Webmagazin.cz - Martin Maxa:Finanční vzdělanost je u nás nutnost!Úvodník: "&Stěstí je krásná věc, ale prachy si za něj nekoupíš ..." Přesně tohle si pobrukoval zpěvák Martin Maxa, když se objevil na semináři proslulého německého analytika společnosti TeleTrade Konstantina Meinhardta. Seminář byl totiž určen těm, kteří si uvědomují, že je finanční gramotnost nutností a obchodování s měnami se bez odborných znalostí prostě nevyplácí.

Článek:

"Jsem opravdu rád, že lidem konečně došlo, že je nejvyšší čas dělat něco pro zvýšení finančního povědomí českého národa", prohlásil hned na úvod Martin Maxa a dodal:

"V zahraničí se už malé děti učí, jak s penězi zacházet, u nás se do teď finanční gramotnost podceňovala, proto se stále častěji potkáváme s lidmi, co si nabrali půjčky, které pak nemůžou splácet, nevyznají se ve smlouvách, a tak často naletí nějakému podvodníkovi. Trpí tím pak celé rodiny ..."

Maxa zároveň uvedl příklad svého kamaráda, jehož syn ve školním věku začal rodičům krást peníze. Důvod byl prostý; chtěl se rovnat spolužákům, kteří neustále za něco utráceli. Během dvou měsíců rodinnému rozpočtu odlehčil dvanáct tisíc korun, za které pak hostil spolužáky

v oblíbeném fast foodu nebo cukrárně. Jak se ukázalo, školák neznal hodnotu peněz a neuvědomoval si, co tím rodičům způsobil.

Seminář v příjemném TOP HOTELu Praha byl prvním počinem pro veřejnost, dychtící po finanční informovanosti, další se bude konat 29. dubna. I když má autorský zpěvák Martin Maxa docela nabitý program, co se koncertování a hraní v divadle týče, už teď ví, že si další část finančního vzdělávání rozhodně nenechá ujít.

Pokud vás tato problematika zajímá více, podívejte se na:  http://teletrade-dj.cz/vzdelavani

Zdroj a foto: Kloboukfilm01.04.2014 - Aneta Šimonková