Tisk článku ze serveru Rozhledna - Webmagazin.cz - Jen 9 dní ke štěstí!Úvodník: Autor životní filosofie CESTA John Whiteman sestavil knihu, která nás s jeho filosofií seznamuje prostřednictvím 9 prvků, jež je třeba den po dni zařadit do života, abychom se mohli cítit šťastní a abychom byli ve svém životě úspěšní.

Článek:

Tato kniha s plným názvem "9 dní ke štěstí a úspěchu" je dalším z mnoha děl poradenské psychologie, kterou můžeme aplikovat sami na sobě a kterých je v současné době na trhu velice mnoho. I proto není jednoduché se knihami probírat a snad už jenom to množství člověka někdy od nákupu docela odradí. Byla by škoda, kdybyste však právě tuhle publikaci minuli, tedy pokud jste nespokojení se svým životem a cítíte, že nastal čas, abyste s tím něco udělali.

Co čekejte od knihy "9 dní ke štěstí a úspěchu": návod, jak postupně měnit své prožívání a své vnitřní rozpoložení tak, abychom se po 9 dnech poctivého čtení a také provádění cvičení dle doporučeného návodu cítili buď spokojeně, nebo alespoň spokojeněji než před začátkem čtení. Počítejte s tím, že se od vás bude žádat aktivní přístup. Bez něho přirozeně nic ve svém životě nezměníte.

Co nečekejte od knihy "9 dní ke štěstí a úspěchu": vyhrávací čísla do sportky, utěšování, vysvětlení vašich problémů. Na druhou stranu, ačkoliv se kniha nezabývá konkrétními problémy, každý jednotlivý z nich půjde snadněji řešit poté, co se budete řídit návodem autora a změníte přístup sami k sobě. Nebude to řešení za devět dní, ale bude to nasměrování na jinou cestu za devět dní. Tato kniha je jako mapa, podle níž jdete k cíli, chce se od vás jediné, jít musíte sami. Nestačí jen si o tom číst.

A protože žádnou rozsáhlejší změnu, která má mít dlouhodobý efekt, nejde dost dobře udělat najednou, autor rozdělil svou cestu za štěstím na devět prvků odpovídajících devíti dnům, ve kterých doporučuje knihu číst. Každý den zahrnuje další nový krok, zahrnutí nového prvku. Tato pozvolná změna, kousek po kousku, bere v úvahu nutné zvykání si na nový styl uvažování. Jakmile se ocitnete na konci cesty, tedy v situaci, v níž jste do svého života zahrnuli všech devět prvků, budete naplnění a šťastní. Proč? Dosáhli jste Vyrovnanosti a tzv. Momentu, pozitivního pohybu vpřed, což autor blíže vysvětluje v úvodu publikace.

Jak uvádí sám autor: Vše je jen otázkou toho, jakým způsobem přemýšlíte. Můžete čekat na plný život a být přitom ponořeni v negativních myšlenkách, anebo je potlačit pozitivními. Můžete si vybrat mezi strachem a obavami nebo svobodou a radostí.

Kniha mě zaujala a myslím, že může být velmi inspirativním návodem pro mnohé z nás, přestože spoustu podobných rad jste jistě již slyšeli, pravděpodobně nebudete znát všechny a také je něco jiného o něčem vědět a přijmout to. Tato publikace by vám měla pomoci právě s tím přijetím.


Whiteman John, 9 dní ke štěstí a úspěchu
nakladatelství Grada, 2013
zdroj obrázku: zbozi.cz

citováno na: www.literarnistrom.cz
 

 10.04.2014 - Renata Šindelářová