Tisk článku ze serveru Rozhledna - Webmagazin.cz - Požehnaný Pilsner Urquell vyjíždí na tradiční oslavu Velikonoc ve VatikánuÚvodník: V pondělí 14. dubna v dopoledních hodinách vyjela z historické brány Plzeňského Prazdroje dodávka s 2014 lahvemi piva Pilsner Urquell ze speciální velikonoční várky, které v polovině března požehnal plzeňský biskup František Radkovský.

Článek: Velikonoční pivo letos neputuje do srdce Říma pouze jako tradiční dar k oslavám nejvýznamnějších křesťanských svátků. Budou ho moci ochutnat také účastníci oficiálních akcí spojených s důležitou událostí letošního roku, svatořečením dvou významných papežů křesťanské historie, Jana Pavla II. a Jana XXIII.

„Je to mimořádný pocit sledovat výpravu současného vozu s plzeňským pivem, a zároveň vědět, že si navzdory času na našem pivu pochutnával tehdejší papež už před 111 lety. Skutečnost, že bude ve Vatikánu náš ležák chutnat stejně jako kdysi, potvrzuje i dávná listina s výsledky švýcarské laboratoře Las Veritas z roku 1897. Tehdy naměřené výsledky se totiž téměř přesně shodují s hodnotami současného plzeňského piva. Papež František tak může mít jistotu, že pije pivo stejné chuti jako jeho někdejší předchůdce papež Lev XIII.,“ vyjadřuje se k tradičnímu daru starší obchodní sládek Václav Berka. 

Doplňme, že poprvé Pilsner Urquell do Vatikánu dorazil už v roce 1903, od té doby si ho na doporučení svých lékařů nechával z Plzně posílat papež Lev XIII. Podle dostupných informací si tehdejší hlava katolické církve plzeňské pivo velmi pochvalovala. Můžerme věřit, že i současný papež si na „Plzni“ pochutná, pokud mu ho ovšem nevypijí biskupové v předkanceláři.

Na fotografiích odesílanému daru piva pro Svatý stolec žehná plzeňský biskup František Radkovský za asistence staršího obchodního sládka Plzeňského Prazdroje Václava Berky.
Fota: Public Eye s.r.o

19.04.2014 - Stanislav Polauf