Tisk článku ze serveru Rozhledna - Webmagazin.cz - SIMONE GHERA – Dancer inside PragueÚvodník: Výstava fotografií DANCER INSIDE PRAGUE italského fotografa Simoneho Ghery bude k vidění od 5. do 15. května v nádherném prostředí barokní kaple Italského kulturního institutu v Praze a probíhá ve spolupráci Italského kulturního institutu a Baletu Národního divadla.

Článek: Výstava je součástí velkého projektu tohoto umělce, který po dobu 4 let fotografuje profesionální tanečníky napříč evropskými státy a své fotografie vystavoval v těch nejslavnějších metropolích Evropy (Řím, Londýn, Paříž, Berlín, Madrid), v Petrohradu nebo Tel Avivu. Snímky pro pražskou výstavu nafotil Ghera se sólisty Baletu přímo v budově Národního divadla.


Vernisáž se uskuteční v pondělí 5. května 2014 od 18.00 v Italském kulturním institutu v Praze a při této příležitosti vystoupí tanečníci Baletu Národního divadla.

Idea projektu vznikla v roce 2007 na fotografickém kurzu, kdy Simone pozoroval baletní umělce v průběhu zkoušek. Byl fascinován celým procesem a rozhodl se zaměřit pouze na toto téma. Později začal fotografovat i v exteriérech a nechal se tak vést svým vnitřním instinktem. Jeho cílem bylo integrovat univerzální jazyk tance s geniem loci. Ukazuje tak divákům jinou realitu, tanečníka jako by osvobozeného od jakýchkoliv omezení.
 
Italský kulturní institut, Šporkova 14, Praha 1.
Otevřeno po-čt 10.00-13.00/14.00-17.00, pátek 10.00-14.00

www.iicpraga.esteri.it
www.simonegheraphotography.com
 

05.05.2014 - redakce