Tisk článku ze serveru Rozhledna - Webmagazin.cz - Když je vám mizerně, sáhněte po Bridget.Úvodník:
Když nás, zástupkyně něžného pohlaví překvapí den blbec, deprese či jiný neřád – víme po čem sáhnout. Každá máme to svoje. Jedna má čokoládu jako jistotu, druhá kýbl zmrzliny a ten nejvíce dojemný romantický film co má, já mám Deník Bridget Jonesové. Do teď jsem téhle ztroskotané třicítky využívala jen ve filmové verzi, nyní ale už vím, že mojí další jistotou bude i Bridget v knize.
(Nebojte, po čokoládě a zmrzlině občas sáhnu taky.)


Článek:
Bridget Jonesová. Kdo by ji neznal? Ztroskotaná třicítka utápějící se v hektolitrech vína v jejímž životě zastává roli přítele karton cigaret. Chlapy jí dohazuje její až moc aktivní maminka, zatímco ona udržuje „poměr“ se svým neskutečně sexy šéfem. Ona až po uši zamilovaná, on má kde upotřebit svůj sexuální apetit – všichni jsou spokojeni?
 
Z dálky to samozřejmě jistí homosexuální kamarád a stejně zoufalé kamarádky. Co by to bylo za život kdyby se v tom nemotal další chlap – všude žádaný a věčně kouzelný Mark Darcy. Toho máme my – čtenářky i filmové fanynky – samozřejmě nejvíce rádi, a nafoukaného šéfa z nakladatelství  - Daniela by jsme nejraději nakopaly do zadku. - „Sakra Bridget, kašli na něj – koukej! Mark Darcy!“
 
Jak už jsem zmínila, film je mojí slabostí. Vždycky se u něj pobavím, zaručeně zvedne náladu a ujistí mě, že na tom nejsem nijak zle.
Proto jsem byla zvědavá na knihu. Čekala jsem že -jak to u knih bývá- bude rozsáhlejší a doufala jsem že bude i dost podobná. Proto jsem byla hodně překvapena, když se spousta událostí stala jinak, nebo vůbec nestala. Hromadu částí jsem postrádala, a jiné mě zas překvapili jelikož jsem o nich vůbec nevěděla.
Inu, neměla jsem se upínat k filmové verzi.
 
Zklamaná jsem ale rozhodně nebyla. Celou knihu jsem se bavila, a bylo mi líto když byl konec. Když jsem knihu zaklapla, byla jsem nadšená z obrázků následujících dílů s popisem „YXZ připravuje“.
 
 
Autorčin styl psaní byl přesně to, co Bridget Jonesová potřebovala. Rázný, vtipný, sarkastický. Informace o počtu vypitých skleniček vína či vykouřených cigaret, spálené kalorie a podobné informace na začátku každé kapitolky mě pokaždé pobavili. 
Čím mě ale Bridget rozčilovala bylo to, že si neustále stěžovala na svých cca 56 kilo. Sakra na co si ta ženská stěžuje?! Ve filmu jsem ji chápala, tam měla trochu nadváhu, ale tady?!?! - Omlouvám se, já vám to potřebovala říct. Tak strašně mě to štvalo!
 
A ta obálka? Ta je geniální. Co víc by dokázalo vystihnout život Bridget Jonesové, než popelník coby Titanik s nedopalky cigaret jako komínky?


 
 
 
Ačkoli jsem byla pár lidmi varována, že knižní Bridget není tak skvělá jako filmová - já jsem zklamaná nebyla. Deník Bridget Jonesové mě nadchl, a já ho budu s radostí doporučovat každé čtenářce pro špatné dny.
 
Za recenzní výtisk mnohokrát děkuji Webmagazínu Rozhledna.
 
Hodnocení: 5/5
 
Autor: Helen Fieldingová
Název: Deník Bridget Jonesové
Překladatel: Barbora Punge Puchalská
Nakladatelství: XYZ

http://knizni-paralela.blogspot.cz07.07.2014 - Veronika Janoušková