Tisk článku ze serveru Rozhledna - Webmagazin.cz - Světlo mezi oceányÚvodník:

Válečný hrdina Tom Sherbourne se vydává na Janusovu skálu, aby se zde stal správcem majáku. Když v Partageuse neplánovaně pozná Izabelu a za nějakou dobu se s ní ožení, zdá se, že všechny útrapy v jeho životě již skončily. Idylu páru žijícího na ostrově však naruší Izabelina nenaplněná touha stát se matkou.
Když u břehu ostrova uvízne loď s nemluvnětem a mrtvým mužem na palubě, stojí Tom před vážným rozhodnutím. Musí si vybrat mezi vlastním svědomím, jež mu velí celou událost oznámit, a láskou k Izabele...Článek:
Příběhy tří lidí, které jsou více či méně poznamenané těžkými osudy se pomalu navzájem splétají a vytvářejí jedinečnou zápletku. 
 
Tom je skutečně komplikovaná osobnost. Od samého začátku se ho snaží autorka představit, popsat, i tak je těžké poznat jeho myšlenky i reakce na situaci, která k němu pomalu připlouvá.
Neustále jej provázejí stíny minulého života - milovaná matka mu zemřela, on sám nastoupil na sedm let, odkud si přinesl nejenom trauma, ale i výčitky. Přes všechny jeho chyby se stal moji oblíbenou postavou a věřím, že mnoho čtenářů zjistí to stejné.
Izabela je přesným Tomovým protějškem a jak tomu bývá u protikladů, jejich životy se protnou  dohromady. 
 
Prostředí Janusu, kde se část knihy odehrává,  je více než krásné, velmi dobře popsané a realistické. Čtenář má v podstatě pocit, jako by tam už někdy byl. Avšak jenom na Janusu se děj neodehrává, částečně se seznámíme i s Perthem (australský městem). 
 
Autorka používá naprosto neobvyklou metodu vypravování a to přeskakování z minulosti do přítomnosti, často i během velmi krátkého časového úseku.
Velmi mě nadchlo používání specifického stylu psaní.
 
Shrnuto a podtrženo, knihu prostě zbožňuji, od samého začátku. Myslím si, že každý, kdo svým způsobem má rád příběhy ze života, by v této knize mohl najít zalíbení a především i nový náhled na svět. Doporučuji!


Světlo mezi oceány
M.L. Stedmanová
Plus, 201406.11.2014 - Milena Nová