Tisk článku ze serveru Rozhledna - Webmagazin.cz - TAROTÚvodník: Vždy byl a bude prostým smrtelníkům zahalený v závoji tajemna. Krok do neznáma s kartami. Co mohou a co vlastně řeknou k našemu osudu? Člověka zvídavého tohle všechno láká. Čím víc závojů, tím víc jsme přitahováni. Někdy pouhou touhou vyposlechnot si znalejšího, jindy sami karty uchopit a ....

Článek: Skvělý tah od nakladatelství METAFORA.
Navíc šťastná ruka i s volbou autora. Vždyť Elisabeth Haichová není neznámou a samotné toto jméno je jistě lákadlem. Stačí připomenout její nedávný román Zasvěcení, který se stal světovým bestsellerem. Jindy ji můžeme, a právem, spojovat se světem jógy. Mezi tarotovými přívrženci je navíc opravdovou dámou a svému jménu i v této knize dostojí.

Jste tu úplnými začátečníky?
Nevadí. Kniha vás tarotem doprovodí pěkně od samotného počátku.
V úvodu knihy Tarot - cesta hrdiny se totiž dozvíme nejen cestičky, kterými byla Elisabeth Haichová k tarotu přivedena, ale i samotné vysvětlení toho, co to vlastně tarot je.
Každý jsme jiný, jako mozaika. Ale i ta má svoje zákonitosti, stejně jako naše duše. Duševní vlastnosti se v nás skládají jako střípek po střípku a vytváří tak jednu originální bytost. Je jenom na nás jaký, a zda vůbec, jim dáme řád. Vznikne chaotický, usoužený, agresivní jedinec, nebo člověk s velkým Č?
Na Zemi byli a dosud jsou jedinci, již dokázali vytvořit schéma odhalující všechny ty střípky mozaiky. A nejen to, dokáží i poukázat na další cestu. Mezi tato schémata patří i tarotové karty.
Základem knihy je pak samotný popis jednotlivých karet. I tady se neztratíte. Byť je jejich základem pradávná symbolika, autorka k ní podává podrobný a dobře srozumitelný výklad. Spolu s barevnými ilustracemi jednotlivých karet tak čtenář dostává ideální představu spolu s nutnou doprovodnou teorií celého tarotového systému.
Dostane se nám i základních informací o Oswaldu Wirthovi, tvůrci první moderní tarotové sady.

Tady byla ochutnávka a nyní nezbývá než dodat: "S chutí do toho!"

Elisabeth Haichová
Tarot - cesta hrdiny
vydalo nakladatelství METAFORA v roce 2014 
23.12.2014 - Julie Kolocová