Tisk článku ze serveru Rozhledna - Webmagazin.cz - Polské soirée Jana Szymika a Zbigniewa Kaliny v Divadle RokokoÚvodník:

V sobotu 17. ledna od 21 hodin v Divadle Rokoko pořádají herci Jan Szymik a Zbigniew Kalina své Polské soirée. „Těšit by se měli všichni ti, kteří mají k Polsku blízko, i ti, kteří mají kvůli posypové soli v potravinách k němu trochu dál. Po zhlédnutí Soirée se všichni stanou polskými patrioty,“ říká Zbigniew Kalina.Článek:

A Jan Szymik dodává, že diváky čeká povídání, písničky, zajímaví hosté a možná bude Soirée i vtipné.  
Dva herci ze souboru Městských divadel pražských s polskou krví se rozhodli představit Polsko, jak jej vidí oni. Pozvali si řadu hostů jako například překladatelku, publicistku a básnířku Renatu Putzlacher-Buchtovou, šansoniérku Renatu Drössler, jež mj. hraje Marlene Dietrich v představení Edith a Marlene. Dále přivítají hudebníka Hardyho Marzukiho, se kterým zahrají hity kapely The Beatles, a českého právníka polského původu Czeslawa Walka, někdejšího náměstka ministra pro lidská práva a národnostní menšiny.

Čeká nás tedy pestrobarevné představení plné lahůdek?
Tuším, že ano. A obveselení do nového roku je více než vítané. Vždyť smutku a těžkých témat máme všichni za sebou a bohužel i před sebou více než dost. Tak proč se nepobavit a nenahlédnout k našim sousedům trošku jinýma očima a prostě a jednoduše se nepobavit? 

Vstupenky na Polské soirée Jana Szymika, Zbigniewa Kaliny a jejich hostů zakoupíte za cenu 220 Kč na pokladnách divadel ABC a Rokoko nebo online na www.MestskaDivadlaPrazska.cz. 

30.12.2014 - Julie Kolocová