Tisk článku ze serveru Rozhledna - Webmagazin.cz - Když Egéria pomáhá, zpívá Lenka DusilováÚvodník: Jméno tajemné vládkyně Kadaňska Egérie si propůjčilo občanské sdružení, které pomáhá handicapované děti či dospělé, kteří potřebují pomoc. V současné chvíli se tak děje prostřednictvím výstavy, jejíž vernisáž se bude konat zítra 8. ledna v Chomutově a kde zazpívá Lenka Dusilová. Jste zváni!

Článek:

Výstava, která má smysl, se týká velkoformátových fotografií našich klientů, kterým jsme v průběhu našich 6 let pomohly. Kamarád sdružení Honza Pospíšil připravil tyto fotografie i s příběhy jednotlivých klientů, které nejednoho z vás dojmou k slzám.

Patronkou bude Lenka Dusilová, která přijede zazpívat i se svým malým synkem Eduardem. A výstava samozřejmě vernisáží nekončí... Literární kavárna Cafe Atrium, kde se výstava koná, je navíc výjimečná tím, že vás zde obslouží mentálně postižení. Vše tu báječně funguje, je tu příjemné prostředí, které si oblíbíte. Jediný rozdíl oproti obyčejné kavárně je ten, že si objednáváte pomocí papírku, na který napíšete svou objednávku a platíte jiné osobě, než která vás obsluhuje. Postižení tak získají úžasnou pracovní zkušenost a vy také, zjistíte, že není třeba se jich stranit. 

Zdroj: www.egeriakadan.cz, www.cafe-atrium.cz
07.01.2015 - redakce