Tisk článku ze serveru Rozhledna - Webmagazin.cz - MeditaceÚvodník: Dosažení vnitřního míru, lásky a radosti.
Tak zní podtitul knihy Briana L. Weisse. Čtenářům knih z této oblasti je již dobře znám. Stačí připomenout Mnoho životů, mnoho Mistrů, Poselství Mistrů, Jedna duše, mnoho těl, Jen láska je skutečná, Minulými životy k uzdravení nebo Zázraky se dějí.


Článek:
Titul Meditace je tedy dalším krokem, kterým autor šíří osvětu mezi čtenáři zjednodušeně řečeno v oblasti sebepoznání a psychologie s tím související. A to vše populární formou. Z tohoto pohledu je výše uvedená kniha velmi dobře obsahově i stylisticky zpracovaná.
Ukazuje to hned krátký úvod, ve kterém autor ozřejmí nutnost práce s naší duší tak, abychom ve zdraví uspěli v novodobém světě. Zajisté záslužná a potřebná osvěta. 
Následují kapitoly, za něž mluví samotné názvy, pro příklad uvedu &Stěstí tkví v přítomnosti, nebo Naučme se vidět, co máme přímo před nosem.
Pro samotnou práci na sobě nám mnohdy předkládá konkrétní příklady ať již ze své praxe, tak i z osobního prožitku. Text tím získává na čtenosti, je lehce uchopitelný.
Potkáváme se tu s moudry, která jsme slýchávali od malička, spolu s vědeckým náhledem umožňujícím "vejít" do problému. Získáme tak jakési racionální uchopení toho, co nazýváme meditací.
Je jednou z možností, jak zdravě souznít s naším fyzickým i nefyzickým bytím, pomůže nám překonávat konflikty, spolupodílet se na uzdravení svého těla i mysli, duchovně se rozvíjet.
Velikým pomocníkem, zejména pro začátečníky, je přiložené CD s meditační nahrávkou. Slova i hudba nám tu skvěle pomohou.
Takže se pohodlně usaďte, nebo lehněte, zavřete oči, soustřeďte se na svůj dech, pomalu uvolňujte všechny svaly, teď jste tu jen vy sami, nechejte odletět všechny vtíravé myšlenky,...

Brian L. Weiss
Meditace
Dosažení vnitřního míru, lásky a radosti
vydalo nakladatelství METAFORA v roce 2014 
24.02.2015 - Julie Kolocová