Tisk článku ze serveru Rozhledna - Webmagazin.cz - Pouhé dva týdny na záchranu životaÚvodník: Irská spisovatelka Cecelia Ahern má na svém kontě již pěknou řádku úspěšných knih a povídek. Od této autorky jsem četla knížku ověnčenou cenou za nejromantičtější knihu roku 2004 PS: Miluju Tě, kterou mi doporučila kamarádka. Příběh ženy, která ztratila manžela a zároveň svého nejlepšího přítele mě chytil za srdce.
Proto jsem si její nový román Jak najít lásku nemohla nechat ujít a již teď vám prozradím, že se autorce opravdu povedl.


Článek:
Dobré a špatné chvíle jsou v našich životech proměnlivé jako dny střídající se s nocí. Své o tom ví i hrdina románu Adam, který se pokusí o sebevraždu skokem do řeky. Jeho „plány“ mu překazí Christine, která se už napodruhé, ochomýtne u podobné situace. Oběma život zasadil těžkou ránu, ale každý z nich ji řeší jinak. Christine je připravená bojovat a přimět k tomu i nešťastného Adama. Ovšem má na to pouhé dva týdny...

Bylo úsměvné a milé sledovat, jak si Christine počínala při svém poslání. Ač se spoléhala na příručky, moc jí to nešlo. Kolikrát se do toho pěkně zamotala a tudíž tu pak o komické situace nebyla nouze. 

Knížka je krásná, žádný přeslazený románek plný klišé patřící do červené knihovny. Konec možná až moc pohádkový, ale nakonec proč ne. Tímto příběhem jsem si potvrdila, že Cecelia Ahern je opravdu výborná spisovatelka s neotřelými náměty. O autorce se říká, že je ve svých románech vtipná, ironická a realistická. A to mohu jen potvrdit.

Román Jak najít lásku byl neuvěřitelně čtivý a poutavý, nedokázala jsem se od příběhu odpoutat a na poslední stránce jsem litovala, že od zaklapnutí Adamova a Christinina příběhu mi schází již několik posledních vět.

Celkové zhodnocení: Pěkný příběh, uvěřitelné postavy, žádná zbytečná hluchá místa – takže celkový dojem je skvělý. Doporučuji. Cecelia Ahern umí ve svých příbězích dobře vykompenzovat dobré i smutné stránky v životě.

Cecelia Ahernová - Jak najít lásku
Motto, 2016
299 Kč, 344 s.


14.04.2016 - Stanislava Adámková