Tisk článku ze serveru Rozhledna - Webmagazin.cz - Proč měl Strach strach?Úvodník: Pochopitelně kvůli novinářům, lačných netrpelivě vyhlíženého volného pokračování pohádky Anděl Páně, které do českých kin vstoupí 1. prosince. A jak to celé dopadlo?

Článek: Jestliže čekáte filmovou recenzi, chyba lávky. Na tu si musíte počkat poctivě do příštího týdne. Co se prvních dojmů týče, tady už tak skoupá nebudu. Je jasné, že každé filmové pokračování, tím spíš natolik úspěšného, spektáklu, jakým je pohádka Anděl Páně, je svým způsobem sázka do loterie a těch filmů, jejichž dvojky, trojky a bůhví "kolikátky" můžeme označit za dobré, bychom napočítali na prstech jedné ruky. 

 

Podle vlastních slov režiséra Jiřího Stracha, šlo především o to, aby své úspěšné jedničce nepodrazili se scénáristou Markem Epsteinem nohy. Pohádka Aděl Páně 2 se nicméně až tak krutého osudu bát nemusí. Na druhou stranu potvrzuje pravidlo, že přes veškerou, poctivě odvedenou práci, do jedné řeky jednoduše vstoupit nelze. Těm z vás, kteří se chystají do kina s dětmi, vřele doporučuji základní (a někdy bohužel i pokročilé) vštípení znalostí o našich svatých, jinak plno vtipů vyzní vašim ratolestem naprázdno. Anděl Páně 2 zároveň patrně daleko více osloví dospělé a mám trochu strach, že děti - především ty menší - pohádku nepochopí a boudou se u ní místy nudit. Přesto přezevšechno nepochybuji, že také dvojka si své nadšené diváky najde a vysloveně zklamaný snad z kina neodejde nikdo.

foto v úvodníku: radioservis as
foto v článku: Kateřina Sovová


21.11.2016 - Kateřina Sovová