Tisk článku ze serveru Rozhledna - Webmagazin.cz - Divadlo Na zábradlí v novém. To vám nesmí uniknout.Úvodník: Pokud jste pravidelným návštěvníkem Divadla Na zábradlí jako my, jistě vám neuniklo, že v posledních měsících se prostory scény halily spíše do prachu stavebního než do hávu uměleckého. Tomu ale bude brzy konec a už se nemůžeme dočkat, v jakém kabátě nás toto legendární divadlo přivítá. 

Článek:

V nadcházející sezoně se otevře Divadlo Na zábradlí ve zbrusu nové podobě. V říjnu se dokončí doposud největší rekonstrukce v dějinách tohoto divadla a uvítá diváky v nové dvoraně a všech přilehlých prostorech.

     

Režii prvního titulu v divadle svěřili nové divadelní generaci, čerstvým absolventům DAMU, režisérsko-dramaturgickému tandemu Svozil-Kosová. Ti pro jeviště ztvární románovou vizi budoucnosti, ve které se již nebude umírat a psi povedou s lidmi filozofické hovory, Dánská občanská válka 2018-2024.

 

O další inscenaci sezony se postará kmenový režisér Jan Mikulášek, který převede na scénu jeden z klíčových románů Thomase Bernharda Mýcení. Volba tvorby tohoto rakouského dramatika Bernharda je pro Divadlo Na zábradlí spjatá s tradicí, do dějin našeho divadla se zapsaly scénické adaptace tohoto autora v režii Juraje Nvoty, J. A. Pitínského či Jiřího Pokorného. 

 

A na co se těšíme? Jan Mikulášek uvede na scéně Zábradlí i další inscenaci, kterou bude adaptace slavného románu Güntera Grasse Plechový bubínek. Příběh Oskara Matzeratha, který se natolik bránil účasti ve světě dospělých, že odmítl vyrůst, je zároveň i strhujícím portrétem Evropy 20. století.

 

Sezona 2017/2018 ve znamení divadelního ztvárnění výjimečných románových děl naplňuje dramaturgický směr Divadla Na zábradlí, kterým je objevování pro divadlo předem neurčených textů. 

Více na: www.nazabradli.cz12.07.2017 - Aneta Šimonková