Tisk článku ze serveru Rozhledna - Webmagazin.cz - Už se to blíží. Manolo Blahnik už je v Praze!Úvodník: Je to jen móda? Ne, je to umění! Skvosty Manola Blahnika jinak nelze nazvat. Jeho lodičky sice nejsou pohodlné jako balerínky, ale je radost na ně pohledět. A jak dělají krásné nohy. Teď se snad ani nevynadíváte. Od 11. srpna bude světoznámý designér vystavovat v Museu Kampa své nejkrásnější kousky.

Článek: Do jeho bot vklouzávala princezna Diana, Madonna prohlásila, že jsou prý lepší než sex. Velkou popularitu si ale designér získal díky seriálu Sex ve městě, kde hlavní představitelka Carrie šílela po "manolkách", které v průměru vyšly na 400 dolarů. Když neměla na to, aby si koupila byt, zhrozila se sice, že bude bezdomovkyní, co bydlela ve svých botách, svoji vášeň ale nedokázala zkrotit. A ani jiné ženy, které v seriálu vídaly ty krásné botičky. Většina Čechů pak ani netušila, že obdivuje dílo muže, který má k naší zemi hodně blízko. Tatínek Manola byl Čechem a než odešel za hranice, dokonce pracoval nedaleko Kampy. Po něm Manolo nezdědil jen původ, ale i migrény, které mu nedovolí spát víc jak tři hodiny denně. Když se Manolovi podaří usnout na pět hodin, považuje to za zázrak. My za něj považujeme jeho dílo. 


Blahnik, Preciosa. To je návrat k českým kořenům.stava Manolo Blahnika Art of shoes se už představila v jiných evropských městech. Podle jedné z pořadatelek Marcely Tosal o ní byl všude velký zájem: „V Miláně za 2 měsíce výstavu zhlédlo 30 tisíc osob a v Ermitáži je návštěvnost 20 tisíc osob týdně.K příležitosti pražské výstavy ovšem Manolo navrhl speciální botu, ve spolupráci s Preciosou. 
Výstava bude ke zhlédnutí až do 12. listopadu, přijďte ale dřív, protože se budete vracet. Jednou vám to stačit nebude. 


Museum Kampa - Nadace Jana a Medy Mládkových
U Sovových mlýnů 2
118 00 Praha 1 – Malá Strana

Otevřeno denně od 10 do 18 hodin. 

 


09.08.2017 - Aneta Šimonková