Tisk článku ze serveru Rozhledna - Webmagazin.cz - Tom Odell opět v PrazeÚvodník: Britský klavírista, zpěvák a písničkář Tom Odell, jedna z velkých hvězd své generace, letos vystoupí společně s The Chemical Brothers či českými Tata Boys v rámci programu třetího ročníku Metronome Festivalu Prague. Ten se odehraje ve dnech 22. – 23. června 2018 již tradičně na pražském Výstavišti.

Článek: Metronome Festival Prague je mezinárodní hudební festival, který se koná od roku 2015 každoročně na holešovickém Výstavišti v bezprostřední blízkosti centra Prahy. Přestože jeho letošní program se ještě stále dolaďuje, už nyní jsou mezi ohlášenými kromě výše zmíněných hudebník David Byrne či John Cale. Přesto lze očekávat, že jedním z největších taháků zůstane jméno Brita Toma Odella, který hned svým prvním albem Long Way Down přesvědčil hudební kritiku i širokou veřejnost, že se nám na Ostrovech opět narodila velká hvězda.
 
Šestadvacetiletý písničkář zahájil kariéru ve velkém stylu. V únoru 2013, kdy měl na kontě teprve první EP Songs form Another Love, získal Cenu kritiků v rámci nejprestižnějších ostrovních cen Brit Awards. Až o čtyři měsíce později vydal debutové album Long Way Down, jež se vyhouplo na první pozici britského prodejního žebříčku. Podobně úspěšné bylo i Odellovo druhé album Wrong Crowd, následující v roce 2016. Svůj melodický písničkářský styl Tom Odell vybrušuje už od svých prvních autorských pokusů ve třinácti letech, kdy se k nim odhodlal jako student klasické hry na klavír. Mezi svými prvotními vzory jmenuje výkvět zpěváků a skladatelů v jedné osobě, kteří se sami doprovázejí na piano, od Eltona  Johna přes Randyho Newmana, Leona Russella, Billyho Joela až po Toma Waits. Je ale zároveň posluchačem současných kapel typu Arcade Fire, Coldplay či Radiohead. Zpěvačka Lilly Allen, díky níž získal první nahrávací kontrakt a již lze považovat za jeho objevitelku, zase říká, že jí svou energií připomíná Davida Bowieho.  Tak či onak, jedná se o jedinečný talent, jehož živé vystoupení by si neměl nechat ujít žádný hudební fanoušek. Vstupenky na Metronome Festival Prague nicméně rychle mizí, takže s jejich nákupem prostřednictvím oficiálních stránek určitě neváhejte. Seženete je zde.

Tento článek obsahuje upravený text oficiální tiskové zprávy Metronome Festivalu Prague

foto: ticketpro.cz

15.01.2018 - Kateřina Sovová