Tisk článku ze serveru Rozhledna - Webmagazin.cz - Víš, že mi chybíš?Úvodník: Konečně na knižní pulty přistává 3. díl fenomenální trilogie DIMILY, konečně se dozvíme, jak to s Eden a Tylerem dopadne. Od ledna, kdy vyšel 2. díl, byla značná část čtenářského světa napjatá a nemohla se dočkat, až si bude moct přečíst pokračování tohoto zajímavého a nevšedního příběhu - a teď se tedy ta touha konečně plní a čtenářky v ruce drží knihu, na kterou se tak dlouho těšily...

Článek: Všechny tři díly mají brožovanou vazbu se zajímavými, poutavými obálkami, které k sobě hezky ladí. V knihovničce každého příznivce této trilogie se budou tedy pěkně vyjímat.

Příběh Eden a Tylera pokračuje po roce, kdy se oba vrací do Santa Monicy. Eden má za sebou rok, který by si už nikdy nechtěla zopakovat. Rok plný nepochopení, bolesti, ztráty. Rok plný osamění, nenaplněné touhy a počínajícího vzteku. Rok, kdy (hlavně zpočátku) nepřestávala doufat, že se Tyler vrátí a kdy se utápěla v bezmocnosti, protože nechápala, proč ji opustil. Rok, kdy všechny touhy, sny i ta bolavá láska v ní pozvolna umírají a místo toho se v ní rodí zlost. Proč to Tyler udělal? Proč jí nikdy nezavolal? Proč jí nebere telefony, neodpovídá na zprávy - co udělala tak špatného?

Nechápe to a zlobí se. Moc se na něj zlobí. Zlobí se i na sebe, zlobí se na tátu, má pocit, že se zlobí na celý svět. Dá se říct, že celý příběh bude právě jen o tom bezmocném vzteku, protože Eden není jediná, kdo se zlobí. Rodina, která ji i Tylera spojila, se zvolna začíná rozpadat. Každý je naštvaný na každého a její nevlastní matka se marně snaží rodinu udržet pohromadě.

Když jsem se nořila do příběhu, čekala jsem romantiku, čekala jsem nějakou zápletku, vysvětlení, proč autorka postavy na konci 2. dílu rozdělila. Příběh je však spíš o hledání sebe sama, o svém místě na světě, o porozumění, ke kterému se každý musí dobrat sám. O odpuštění.

Eden si bude muset projít dlouhou cestou, než najde odpovědi na všechny své otázky. Ne všechno se dá odpustit. Ale vždycky je naděje, že jednou se k tomu odpuštění každý z nás dobere. Každopádně, ačkoli té romantiky tam moc nebylo (což mě trošku zklamalo), příběh se i tak četl lehce, bavil mě, čekala jsem, s čím autorka přijde, čím překvapí.

Jak to dopadlo si každý musí přečíst sám. Já říkám, že tahle kniha je svým způsobem nejspíš nejslabší z celé série, pokud čekáte romantický příběh, přitom ale nejsilnější, pokud čekáte příběh člověka. Pokud čekáte city, najdete je tam. Pokud čekáte slzy - i ty přijdou. Pokud čekáte na lásku - no, hádám, že můžu říct, že i tu tam najdete... Je to zkrátka příběh, který se hodí na letní ospalá odpoledne, kdy se vám nechce nic, než válet se s knihou u vody a snít...

Estelle Maskame, Víš, že mi chybíš?
Albatros Media 2018
Zdroj foto: albatrosmedia.cz

11.09.2018 - Radka Zadinová