Tisk článku ze serveru Rozhledna - Webmagazin.cz - Pulzující skrytá místaÚvodník: Lokace, které si zaslouží pozornost. Málo se o nich ví, jakmile je ale poznáte, omámí vás dechberoucí krásou. V nové knize Místa zrychleného tepu.
 

Článek: Čím dál častěji objevujeme tuzemské krásy. Čechy primárně nelákají exotické destinace, fascinují je i krásy české kotliny. Na cesty ovšem potřebují průvodce a jedním z nich je kniha Místa zrychleného tepu.

V dnešní zrychlené době se při výletech po českých památkách řítíme jen za těmi známými monumenty, v jejichž proslulosti se leckdy ztrácí další zajímavé lokace. Jsou to ovšem místa, která si zaslouží pozornost. Významnou ukázkou pozoruhodného příběhu místa je příbramský Pičín. Právě zde měla své útočiště žena, kterou můžeme směle nazvat českou Čachtickou paní.

Pozoruhodná je členitost knihy, neselektuje jen místa pražská nebo naopak lokace ochuzené metropolí. Najdete zde opravdu poctivý seznam impozantních míst, které si žádají vaši pozornost. Můžete v jednom sletu navštívit dvě Zlaté uličky v Praze, v další kapitole s názvem Výlet do ďáblovy země vás zamrazí. Seznámíte se s místem, kam byl za minulého režimu omezený přístup kvůli vojenské posádce a nalezištím uranu.

Kniha je skvěle přehledná, srozumitelná ve faktické stránce, doplněná skvělými ilustracemi i dobovými materiály. Bohatá příloha vás dokonale přenese do oněch míst, která vám představí a probudí ve vás touhu poznat je naživo.

Místa zrychleného tepu, Otomar Dvořák, Josef „Pepson“ Snětivý, Nakladatelství Čas, 176 stran, 2018.
 

22.12.2018 - Aneta Šimonková