Tisk článku ze serveru Rozhledna - Webmagazin.cz - Pouhý stín aneb královna francouzského thrilleru konečně v češtiněÚvodník: Dokonalý život, který se vteřinu po vteřině mění v peklo na zemi. Jednoduché shrnutí strhujícího knižního thrilleru francouzské spisovatelky Karine Giébelové, který do Česka přináší nakladatelství Jota.

Článek: Na začátku je banální historka. Mladou ženu vracející se z večírku k zaparkovanému autu pronásleduje podivný vysoký muž ukrytý pod černou kapucí. Na opuštěné noční ulici působí jen jako zlověstný stín. Stínu se ovšem jen tak nezbavíš, nezaženeš ho, nezahubíš. Jde tam, kam jdeš ty, sleduje tě. Stejně jako tvoje minulost. A tu má každý. Bezskrupulózní vrcholná manažerka, která v dětství spáchala něco nenapravitelného, arogantní a cynický policejní vyšetřovatel, přesvědčivě skrývající zraněné city, mladý nesmělý policajt, který nemá štěstí v lásce, žena umírající na rakovinu, dívka živořící v léčebně pro duševně choré…
Ti všichni, a mnozí další, se potkávají v umně spletené historii jednoho sofistikovaného zločinu, kterou budete číst na jeden zátah. Fascinující příběh o tom, jak se i na první pohled dokonalý život může změnit v noční můru, na kterou je každý člověk nakonec sám. Kdo ji nezažije, ten v ni neuvěří, kdo ji žije, toho přivádí k šílenství. Ale i noční můra má nakonec tvář. Nebo je to jen stín?

Každý, kdo si přečte tuto knihu, pochopí, že není jen Nesb? nebo Kepler. Jméno autorky si zapamatujme.

Vyšlo 27. 3. 2019, 440 stran, běžná cena: 398 Kč
Originální název: Juste une ombre
Přeložila: Jitka Řihánková
Ukázka: https://issuu.com/nakladatelstvijota/docs/pouhy_stin
Vychází také jako e-kniha.

O autorce:
Karine Giébelová je nazývána „královnou francouzského thrilleru“. Napsala jedenáct detektivních románů a thrillerů. Vystudovala práva, vykonávala různá povolání, v současnosti pracuje ve svém oboru.
Je laureátkou mnoha literárních cen, za román Pouhý stín obdržela v roce 2012 Prix Polar francophone. Její knihy jsou přeloženy do dvanácti jazyků i zfilmovány.

Zdroj textu a obrázek: TZ Jota

15.04.2019 - Kateřina Sovová