Tisk článku ze serveru Rozhledna - Webmagazin.cz - Vzpomínka na Keltskou noc: Sharon Shannon i nazí Kelti v rybníce!Úvodník: Festival Keltská noc, který se pravidelně koná v podzámčí moravského Plumlova, oslavil letos 19. a 20. července svou plnoletost, tedy 18. ročník, a to rovnou ve velkém stylu!

Článek:

Jako každý rok v létě i tentokrát se v podzámčí Plumlova, přesně řečeno v kempu, který tvoří přírodní amfiteátr, usadili na pár dní Keltové. Představili keltskou kovárnu, keltská řemesla, ale hlavně kvalitní porci muziky, která končila až v neděli nad ránem. Někteří zmožení Keltové však již v sobotu odpoledne končili nazí v přilehlém rybníce.

Hlavní tahounkou akce byla irská hudebnice Sharon Shannon s doprovodem. Tato hráčka na akordeon se přitom nebojí obsáhnout i jiné hudební styly a její věhlas přesáhl i hranice tohoto ostrovního státu, spolupracovala totiž se jmény, jako jsou Jackson Brown, John Prine, Steve Earle, Sinead O’Connor, The Waterboys či Bono…  Zasloužila se o propagaci irské hudby po celém světě.

Sharon Shannon vystoupila až v sobotu večer, během performance zabrousila i do jiných hudebních stylů, ale prokázala, že hru na akordeon ve spojení s tradičními irskými melodiemi ovládá opravdu dokonale. Před ní se však rozhodně nenechali zahanbit například Vintage Wine, Bran, polští Carrantuohill, Italové Cisal Pipers či irští Sliotar a mnoho dalších.

V podzámčí Plumlova působil festival opravdu magicky a vše znásobila po setmění projekce loga festivalu, které se promítalo na samotný zámek a zároveň se zrcadlilo na hladině rybníka, nad nímž se Plumlov tyčí. O to víc tak připomnělo cestu napříč stoletími, která nám díky keltské či irské hudbě rezonuje hluboko v duši… Zdroj foto: http://www.keltska-noc.cz a autorka

13.08.2019 - Pavla Hložková