Tisk článku ze serveru Rozhledna - Webmagazin.cz - Umění prostého života - 100 zenových aktivitÚvodník: Hektický život plný stresu se stal v posledních několika desetiletích normou, a tak není divu, že také knih - rádců, zabývajících se právě touto problematikou přibývá na pultech knihkupectví jako hub po dešti. V čem je tedy novinka brněnské Joty oproti konkurenci jiná?

Článek: Umění prostého života napsal respektovaný buddhistický mnich Shunmyo Masuno, který čerpá ze sto let staré moudrosti, aby nám ukázal, jak do moderního života vnést podstatu zen buddhismu.

Pomocí jasných, praktických a snadno zvládnutelných lekcí – každý den jedné po dobu 100 dní – se naučíte zhluboka vydechnout a odstranit tak negativní emoce; myslet jasně díky prostému zařízení svého domu; večer si uspořádat boty, abyste si uspořádali i svou mysl; pěstovat květinu a pozorovat, jak roste; méně se zabývat věcmi, které nemůžete ovlivnit; a ještě mnohem víc… Dokonce si najdete i čas nemyslet vůbec na nic.

Zjednodušte svůj život pomocí umění zenu a budete se cítit uvolněnější, naplněnější a znovu najdete svůj vnitřní klid.

Zen je dokonalým lékem na chaos moderního života.

O autorovi:
 Shunmyo Masuno je hlavní zenový kněz ve 450 let starém zen buddhistickém klášteře Kenkō-ji v Japonsku, oceňovaný zenový zahradní architekt pro klienty po celém světě a profesor environmentálního designu v jedné z vedoucích japonských uměleckých škol – Tama Art University. Přednáší na mnohých místech včetně Harvard Graduate School of Design, Cornellovy univerzity a Brownovy univerzity.

Zdroj textu a foto: TZ Jota

11.11.2019 - redakce