Tisk článku ze serveru Rozhledna - Webmagazin.cz - Suchý a Martinová coby gratulanti k výročí Fine Gospel Time Zuzany StirskéÚvodník: Spojit oslavu pracovního a osobního výročí tak, aby byla spokojenost jak na straně oslavence, tak i gratulantů, se podařilo čerstvě pětašedesátileté zpěvačce s úžasným hlasem Zuzaně Stirské. Založení jejího souboru Fine Gospel Time se totiž datuje k jejím narozeninám, a tak výročí obého slaví ve stejný den. Na jubilejním galakoncertu k 20. výročí vzniku prvního gospelového souboru u nás „Fine Gospel Time“ se tedy zároveň sešli i přátelé Zuzany Stirské, kteří jí přišli popřát k jejím půlkulatým narozeninám. Někteří se tak stali součástí osobitého koncertu, jiní zasedli mezi publikum, nechali se bavit a s přáním se objevili na pódiu až krátce před koncem galakoncertu.

Článek:

„Zuzanu jsem potkala na úplném začátku své kariéry“, prozradila oblíbená country zpěvačka Věra Martinová, která si pak na pódiu se Stirskou zazpívala jeden ze svých hitů Pane náš. „Ona byla v porotě soutěže, kde jsem odstartovala svou hudební dráhu.“ To Jiří Suchý poznal Stirskou coby mladinkou (devítiletou) talentovanou zpěvačku a nabídl jí angažmá v divadle Semafor. O mnoho let později si zazpíval také s jejím dcerami. Když se pak, v rámci galakoncertu, společně sešli na pódiu divadla Hybernie, bylo všem jasné, že „rodinnou“ písničku „Sluníčko, sluníčko“ uslyší publikum v této nevídané formaci.

Do posledního místa zaplněné divadlo si poslechlo (a zároveň zazpívalo) jak semaforské písničky, tak i evergreeny a gospelové skladby. Zatímco si mnozí gratulanti přišli s oslavenkyní a jejím souborem zazpívat, někteří vnesli do programu humor a nadsázku. Jako například Zbygniev Czendlik, Karel Vágner nebo imitátor Petr Jablonský. Atmosféru koncertu povznesl symfonický orchestr Fine Time pod vedením Jakuba Přibyla.

„Mám obrovskou radost, že se koncert povedl a lidi odcházeli spokojení“, svěřila se dojatá Zuzana Stirská. „Hodně lidí na mě čekalo po skončení u pódia a děkovalo mi. To mě úplně dostalo. Zpívám pro radost sobě a všem, kteří na naše koncerty chodí, ale tolik uznání mě opravdu zaskočilo“, přiznala se slzami v očích oslavenkyně, kterou v nadcházejících měsících čekají vánoční koncerty.Zdroj: Helena Váňová production

Foto: Felix Pašek, Petr Bureš
 

23.11.2019 - Aneta Šimonková