Tisk článku ze serveru Rozhledna - Webmagazin.cz - Rozhlédněte se! Tarot magické přítomnosti jde do hloubky všedních dnůÚvodník:
A není to vždy příjemné, naopak. Někdy tento jedinečný tarot, který je utkán z laskavosti i hnusu všedních dnů, umí pěkně provětrat emoce. Připomenout zoufalé chvíle, těžké a únavné, ale také připomenout, že toho hezkého máme kolem sebe dost, jen si to vybrat.

Článek: A s postupem mnoha výkladů mohu říct, že i karty, které mne na počátku nebyly příjemné, časem získaly přijatelnější tvář.
A to proto, že v přiložené knížečce se dočtete úplně všechno, co pro jednotný dojem potřebujete. Karty pro rychlé odpovědi – i hluboké hloubání
Pokud vám nesedne obrázek, doporučuji si o to víc pročíst význam v knížečce. Hodně uhladí. Měla jsem opravdu pár karet, se kterými jsem měla „osobní problém“, ale poté, co jsem je důkladně pochopila, jsem ten vztah uhladil, ač ve výkladu je nevidím ráda.
Na co tyto kartičky použít?
Hodí se pro rychlé výklady, kdy potřebujete jen do něčeho vnést jasno a ráznost.
V takovou chvíli stačí pohled, klíčové slovo nebo jen náhodné podívání se do textu.

Ale i pro ty hluboké a dlouhé, kdy hledíte na dno své duše a… nevíte. Tak abyste věděli. Tady se vyplatí čas, z obrázků jako by vyplouvaly jiné vrstvy emocí, moudrosti, rozpomínání… tehdy můžete číst, pozorovat obrázky a strávit na nimi dlouhé časy.
Obrázky skrývají ještě jednu zvláštnost
Abych obrázkům nekřivdila, jejich rychlost je někdy obdivuhodná, tak musím říct, že mne asi nejvíce zaujaly jak barvy, které vnáší život a každá karta jako kdyby měla trošku jiné odstíny své barvy… ale také ten malý průvodce, ten skřítek, tvor, víla, anděl, cokoliv chcete – který má na kartě podle jejího živlu zobrazovat vašeho vnitřního průvodce. Bavilo mne dívat se, kam ukazuje, co zvýrazňuje, jaké ve mně budí emoce. A protože mi asi zkraje zkušeností s těmito kartami chodilo více vzdušných karet, kde je tento skřítek bílý, ostrý, jak jehlička ostrého ledu, tak i ten prvotní dojem byl tímto ovlivněn. Ostrý ostrý ostrý….
Každá karta dává naději. Každá ukazuje cestu. Každá budí mnoho myšlenek, které přijdou samy, nebo si je pro inspiraci přečtete v knížce.
Je to jeden z velmi pečlivě vypracovaných tarotů jak po stránce obrázkové, tak i textové. Autorka do něj vložila obrovské množství energie, tím jsem si jista… a vyplatilo se.

Vydalo nakladatelství Synergie Publishing SE, www.synergiepublishing.com
 25.02.2020 - Renata Petříčková