Tisk článku ze serveru Rozhledna - Webmagazin.cz - Koronavirus: Šije celá zeměÚvodník: Kulturní život se trochu zastavil, lidi spojuje šití roušek. Pokud byste měli zájem se zapojit, máme pro vás několik tipů, jak využít volno. Tedy karanténu. Aspoň na chvíli.  

Článek:

Instagramové profily, kde můžete pomoci šitím, látkami, rozvozem, stačí kliknout na fotku:

Návrhářka Kateřina Geislerová:

Herečka a bývalá první dáma Dagmar Havlová:
Divadlo pod Palmovkou:

Národní divadlo moravskoslezské v Ostravě:

Také existuje iniciativa Hradecké šití:
Pro připravené balíčky látek a tkalounů si můžete přijít do centra KraPice. "Vydávat budeme minimálně do pátku vždy od 9 do 11 hodin dopoledne a od 14 do 18 hodin odpoledne. Už ve středu bychom měli pokrýt potřeby dopravního podniku, který potřebuje roušky pro řidiče, a magistrátu. Začneme také s distribucí roušek pokladním," říká hradecký zastupitel Pavel Vrbický.

Pro víc info klikejte na fotku:


Výzva Divadla na cucky:
Po vyhlášení stavu nouze v ČR v souvislosti s pandemií koronaviru jsme nabídli ve spolupráci s Moravským divadlem Olomouc, Junákem – českým skautem, Univerzitou Palackého a pod záštitou pana senátora Lumíra Kantora pomoc olomouckým nemocnicím. Sběrné místo pro ušité roušky:
Bibliobox, Biskupské náměstí 1 (Zbrojnice - naproti vrátnici).

Máte k dispozici větší množství stoprocentně bavlněné látky?
Jste ochotni ji poskytnout této celoolomoucké manufaktuře?

Dejte nám vědět na email rouskyolomouc@skaut.cz
Chcete šít a nemáte z čeho?
Pokud nám to aktuální zásoby umožní, látku vám olomoučtí skauti přivezou. Kontaktní informace včetně adresy a telefoního čísla posílejte na mail rouskyolomouc@skaut.cz
A v neposlední řadě současný stav komplikuje filantropické iniciativy. Jednou z nich je dobrovolné rozdávání jídla bezdomovcům v Hradci Králové. Blogerka Ina T. prosí o uzavíratelné sklenice:

Proklikem na fotku se dostanete ke kontaktu na Inu: 

 

18.03.2020 - Aneta Šimonková