Tisk článku ze serveru Rozhledna - Webmagazin.cz - Will Bowen: Dopisy od BohaÚvodník: S Dopisy od Boha můžete chodit spát. Můžete s nimi usínat. Jak je libo. Princip věčného kalendáře (každý den jedno sdělení, jedna stránka) je příjemný v tom, že probouzí pocit něčeho vedle sebe, pevného, jasného, stabilního. Něco, s čím si postupně budujeme vztah.

Článek:
Máte zkušenosti s takovými knihami?
Zdá se mi, že zhruba po týdnu už se z listování stává příjemný návyk a ranní čaj chutná o velkou špetku lépe. Druhý týden už začínáme cítit trošku to, že se v nás rovná jisté téma. Nejčastěji to tedy bývá to, které je načínáno touto knihou, ale vůbec nevylučuju, že to může být téma jiné, které pod tím vším uvolněným nánosem prachu, jednoduše vyplulo. Začínáme si sami sebe uvědomovat.
Buď se začneme hroutit, protože vyplují všechny ty zatlačené špíny a manipulace okolí nebo nás samotných s naší duší…
Nebo se probouzí chuť tvořit, protože najednou vidíme, kdo a co skutečně jsme.
Nebo oboje dohromady. A to je teprve jízda.


Ostatně, asi bych tipla, že ta třetí možnost je nejčastější, protože nikdo nejsme křišťálově čistá energie tvoření, a nikdo nejsme jen stoprocentní ušlápnutá oběť týrání a sebetýrání. Něčím si na štěstí stojí každý, ovšem každý má v sobě také potenciál růstu, jinak bychom tady na Zemi nebyli.

Každý den nyní můžeme začít s vědomím hluboké lásky, podpory a bezpečí.
Knihy Willa Bowena znám, jeho trilogie o světě bez stížností a vztazích jsou úžasné, protože velmi prakticky popisují, jak náš mozek paličatě točí dokola to naučené a vůbec mu nedojde, že nás tím ničí, že to, co umíme a se sebou děláme, jak myslíme, není zdravé. Je to proces, který už nejspíš znáte, pokud jste si pročetli i jiné autory, Pierre Franckch, Joe Dispenza a určitě je i mnoho jiných, kteří se zaměřují na sílu myšlenek a krysí závody, kterým jsme v moderní době propadly. Pryč s nimi…

Tvorba Willa Bowena je jemná, je v ní znát, že on je podporujícím věřícím, pro něž ovšem také tuto knihu zpracoval a poslal do světa pro každého…, ale zároveň obsahuje tu tvrdou jasnou a nezpochybnitelnou psychologii, kterou si může každý ověřit sám na sobě.
Ono to špatné, jak to funguje, známe všichni. Je čas zkusit to opačně.
A to je největší dar této knihy…

Ukázka:
„Kamkoliv se podíváš, vidíš to, co je v Tobě.
Budeš-li v srdci a v mysli mít lásku a soucit, uvidíš kolem sebe dobré lidi, kteří si zaslouží Tvé přijetí. Budeš-li věřit, že jsi hoden lásky, najdeš spoustu lidí, kteří Tě budou milovat.
Budeš-li věřit, že všechno zvládneš, překážky se před Tebou rozletí jako suché listí v podzimním větru.
Uvěříš-li, že jsi přítomen v každé situaci – v nečekaném štěstí i v bolestném neštěstí - , taková bude Tvá zkušenost.
Jsi příčinným středobodem svých životních zkušeností. Pečlivě utvářej svou přítomnost a svět se přeskupí, aby odrážel Tvou proměnu.“

O autorovi: Will Bowen obohatil svět o program Svět bez stížností, Vztahy bez stížností a &Sťastný život, který si získal miliony nadšených čtenářů. O jeho knihách se mluví v televizních pořadech, rádiích, fialové náramky, které nás udrží v nestěžovacím módu využívají i tisíce škol, firem a jiných organizací a upevňují tak pozitivní postoje v životě. A teď je tu kalendář, pár dopisů připomínající všeobecnou moudrost života. O svém tématu autor také aktivně přednáší na nejrůznějších akcích a sbírá tak další zkušenosti, které se přetavily například v tuto knihu.
Vydalo nakladatelství Synergie Publishing SE, 2020, www.synergiepublishing.com

 06.01.2021 - Renata Petříčková