Tisk článku ze serveru Rozhledna - Webmagazin.cz - Za nahotou do kostelaÚvodník: V krušnohorském Výsluní se každoročně 28. září koná Svatováclavská pouť. Letos bude její program obohacen o netradiční a hlavně prodejní výstavu fotografií. Mladý fotograf Milan Pecho zde poprvé představí své úžasné fotografie, které tak trochu jsou a tak trochu nejsou akty. Zčásti odhalené ženské tělo sice na každém snímku najdete, ale kromě něj také něco navíc. Milanovy snímky mají hloubku, vedlejší myšlenku. 

Článek: Kostel svatého Václava, který poskytne umělci své prostory, je na krušnohorské poměry nezvykle veliký. Je dlouhý 35 metrů a široký 20 metrů. Dříve se mu proto přezdívalo Dóm Krušných hor. Už více než půl století se ovšem nevyužívá k bohoslužbám. Od roku 1997 se ho snaží zvelebit a zachránit nadace Kostel svatého Václava, díky níž byl kostel opraven. Znovu mohl začít sloužit veřejnosti, konají se zde svatby a  kulturní akce. Pravidelně se zde každé jaro koná tzv. Květinový ples, na podzim se zase stává výstavní síní v rámci programu Svatováclavské pouti. (Ta musela být loni zrušena, ale letos to snad zase vyjde!)

Milan Pecho nám tu na své první výstavě nazvané příznačně ALFA představí svůj fotografický um, svůj pohled soustředěný především na ženské tělo. Někdy jsou ladné křivky hlavním tématem snímku, jindy ovšem jen dokreslují celkovou atmosféru. Erotický nádech neburcuje, naopak dodává snímkům vnitřní hloubku. Snad to tedy svatý Václav pochopí.

A vy se na to určitě přijďte, přijeďte, přileťte či třeba přiskákejte podívat.​​​​
​​​​

  

Milanovy facebookové stránky: https://www.facebook.com/Jedinecneportrety/

Milé dámy! Pokud se vám snímky líbí, ozvěte se mladému umělci. Získáte na památku své originální fotografie, které potěší oko i duši.

Zdroj fotografií: Milan Pecho
Na úvodním snímku výsluňský kostel (i tato fotografie bude součástí výstavy)


18.08.2021 - Renata Šindelářová