Tisk článku ze serveru Rozhledna - Webmagazin.cz - Popadni svou kreativitu za pačesyÚvodník: Chceš začít psát? Píšeš, ale nevíš jistě, jestli postupuješ správně? Chtěl by ses ve své tvorbě někam posunout? Chtěl bys přijít na to, jaké děláš chyby? Myslíš si, že sice píšeš docela obstojně, ale neobjevil jsi ten správný žánr? Nebo naopak sice víš, v čem budeš excelovat, ale netušíš, jak začít? Skončily všechny tvé dosavadní pokusy v šuplíku?

Článek: To všechno jsou důvody, proč konzultovat své psaní s někým zkušenějším a proč se třeba také přihlásit do kurzu tvůrčího psaní. Pro úplné začátečníky a případně pro ty, kteří prostě jen pilují svůj sloh třeba kvůli školním pracem, je vhodný ONLINE KURZ TVŮRČÍHO PSANÍ.

Výhody: Přihlásit se můžeš kdykoliv a hlavně odkudkoliv. Své úkoly si plníš podle svých časových možností.
Nevýhody: Témata jsou striktně daná. 

  Možná ti by ale mnohem více vyhovoval kurz, kde si s lektorem nevyměňuješ pouze texty ke konkrétnímu zadání, ale osobně se s ním setkáš a probíráte spolu jak obecná témata, tak i konkrétní problémy, které řešíš. To ti poskytne KURZ TVŮRČIHO PSANÍ někde poblíž tvého bydliště, víkendový či pravidelný.

Výhody: Máš více možností  komunikace s lektorem i během výuky. Můžeš získat zpětnou vazbu od kolegů a probrat s nimi osobně své i jejich zkušenosti.
Nevýhody: Musíš si najít čas v konkrétní den a hodinu. 

Pokud ale již pracuješ na něčem konkrétním a chceš pomoci právě s tímto jedním konkrétním dílem, je pro tebe ideální volbou INDIVIDUÁLNÍ KONZULTACE či přímo ZKORIGOVÁNÍ daného díla.

Výhody: Zabýváš se vyloženě a pouze jen tím, co potřebuješ ty. Lektor se věnuje pouze tobě a tvému dílu.
Nevýhody: Je to dražší a možná se připravíš o dobrou zkušenost sdílení. 

  

                                                  Důležité je ovšem začít! 

Pochybuješ? Nezapomeň, že abys dosáhl možného, musíš usilovat o nemožné. 
 

15.02.2022 - Renata Šindelářová