Tisk článku ze serveru Rozhledna - Webmagazin.cz - Will Bowen: Příběhy štěstíÚvodník: „Reflektujte si svůj život, ale ne jen to dobré, co jste zažili,“ radí nám. „Přemýšlejte i o tom těžkém, co vás v něm potkall, a jak jste to dokázali překonat. Díky tomu si uvědomíte, že zvládnete cokoli.“
A nakonec také přijde zítřek, který bude lepší.

Článek: Je tohle způsob, jak se rozhlížet životem?
Vše se dá zvládnout…
To jsem v několika větách shrnula to, co v tuto chvíli, po dočtení Příběhů štěstí, cítím…
A co budete jako čtenáři možná cítit taky.

Kniha osloví každého, protože ví kde
Každý si najde v knize téma, které mu je blízké. Životních příběhů je tu doslova bezpočet, minimálně tolik toho čtenářova duše pojme, a každý je něčím výjimečný a silný. Nejsou vždy šťastné, ale šťastně končí. Někdy ale ne proto, že život tomu tak chtěl, ale že člověk to přijal s pokorou, vděčností za to dobré, co to celé přineslo.
Někdy to jsou příběhy těžké a měla jsem osobně trošku pocit považovat je za šťastné. No, možná proto, že to jsou ta témata, která si nepřejete zažít.

S moudrým starým přítelem na kávě
A druhý největší dojem z knihy říkám, kudy chodím. Je jako když si sednete na kávu s velmi starým přítelem, moudrým stářím, moudrostí doslova ztělesněnou, a s úsměvem budete poslouchat, co vám radí.
Na konci každého příběhu je právě takové shrnutí, které mne asi nejvíce zajímalo. Co si z toho vzít, jak to pojmout, čeho se vyvarovat, z čeho se těšit?
Malé čtení před spaním, nebo na dovolenou, nebo jen tak… prostě jen tak.
Nádherná kniha.Vydalo nakladatelství Synergie Publishing, 2021, www.synergiepublishing.com
 

                     

07.06.2022 - Renata Petříčková