Tisk článku ze serveru Rozhledna - Webmagazin.cz - Christina von Dreien: Christina, kniha III (vědomí vytváří mír)Úvodník: Kniha z těch, které tvoří dokonalý svět. Takový, jaký potřebujeme. Po kterém toužíme, který by tu měl být. Ale není… a tak knihu řadím k relaxačnímu čtení, které pohladí duši, ale pak je třeba jít a žít v tom, co je.

Článek:
Christina von Dreien je autorkou nového věku?
Asi ano – její myšlení je jiné a jsou chvíle, kdy si přeji, aby tento styl myšlení byl rozšířenější…Zkuste to také a dejte takové knize šanci.
Dala jsem šanci tomu, přečíst si  názory nových generací, které budou ovlivňovat svět. A snad – více takových jako je Christina von Dreien. Více se zamýšlet o světě v lásce, více se zamýšlet o udržitelnosti, o zvířatech a souladu na Zemi. Už předchozí dvě knihy byly věnovány míru, smíru a lásce, ale tato třetí rozhodně přichází jako na zavolanou. Vysvětluje nám formou otázek a odpovědí naprosto cokoliv, co vás napadne. O úkolech naší duše, o logice života na Zemi.

Právě část s otázkami a odpověďmi pro mne byla tak zajímavá, že jsem přeskočila začátek i konec a rovnou se začetla na dlouhou dobu. Zároveň tato struktura knihy dovoluje pohodlné čtení po kousíčcích, před spaním, po probuzení, k čaji, kávě nebo na dovolené. Dokonce bych řekla, že čím víc klidu a pohody na knihu máte, tím příjemnější je. Ne, ve stresu a chvatu je její čtení zbytečné, v hlavě mi nezbyde nic, jen pocit chaosu a tíhy z toho, že „na ni nemám čas“. Tak je to.

Čtení je to velmi osobité a osobní. Pronikající do duše každého čtenáře, narážející na to, co vás samotné nejvíc trápí. 

Máte pocit, že autorka sedí vedle vás a promlouvá laskavým hlasem. A chce, abyste našli své já.
Svůj smysl života. Své něco, co Vás drží při životě.
Takže, uvařte si dobrý čaj a sedněte si s Christinou nad její knížku.

A bude vám dobře.
Ukázka:
„Rozvíjení lásky k sobě a k druhým je postupný proces. V naší společnosti nás po staletí učili, že láska je vázána na určité podmínky, předpoklady nebo požadavky. Myslíme si, že k tomu, aby z nás mohla proudit láska, jsou nutné určité vnější okolnosti. Myslíme si, že naše láska závisí na tom, co ostatní lidé říkají, dělají nebo čím a kým jsou. Ve skutečnosti však lásku vnější formální projevy nezajímají a nepotřebuje žádné vnější předpoklady.“

O autorce:  Christina von Dreien se narodila 15. dubna 2001 a už jako dítě měla rozšířené vědomí a mnohé paranormální schopnosti. Patří k nové generaci mladých lidí, jež představuje zcela novou dimenzi lidské existence. Ukazuje lidem nesmírný potenciál jejich životů a pomáhá konstruktivně přetvářet naše individuální i kolektivní životy a vyléčit traumata, které si jako lidstvo nese.
Vydalo nakladatelství Anch-Books, 2022, www.anch-books.com
 

12.11.2022 - Renata Petříčková