Tisk článku ze serveru Rozhledna - Webmagazin.cz - Ohňostroj už i v rádiuÚvodník: 8. května ve 21.30 hodin si nalaďte vlnovou délku 92,6 a stanice Regina v tomto čase nabídne hudební a ruchový doprovod k slavnostnímu ohňostroji.

Článek:

Oslavy 60. výročí osvobození zakončí velkolepý ohňostroj, který bude odpálen ze Střeleckého ostrova. Kromě barevné iluminace diváky jistě zaujme i akcent zvukový, založený na ruchových a hudebních efektech. Slavnostní ohňostroj bude vystřelovat do výše 80 metrů, v některých okamžicích až do 160 – 180 metrů.

Synchronně odpalovaný ohňostroj na hudební motivy potrvá 16 minut a skládá se ze tří částí. První tvoří rychlý sled krátkých motivů, které připomenou válečná léta a nakonec osvobození. Druhá část nás uklidní harmonickým prolínáním praskání ohně a bubláním protékající řeky na motivy Smetanovy Vltavy. Třetí částí díky efektnímu zpracování české polky se protančíme do velkolepého finále. Kvalitní poslech hudebního podkladu zajistí reproduktorové soustavy na Smetanově nábřeží, ozvučena bude i část mostu Legií.

Rozhlasové vysílání umožní sledovat ohňostroj spolu s hudebním doprovodem i z jiných vyvýšených míst v Praze, odkud divák dohlédne na prostor Vltavy kolem Střeleckého ostrova.
Takže pro všechny zájemce, kteří tuto velkolepou akci budou sledovat z přímo neozvučených míst, Český rozhlas – Regina nabízí možnost, jak si ohňostroj kompletně vychutnat.06.05.2005 - Jindřiška Kodíčková