Tisk článku ze serveru Rozhledna - Webmagazin.cz - Jak úspěšně léčit ekzém? 2. dílÚvodník: V přechozím článku jsem uvedla, že je důležité nezapomínat při léčbě ekzému i na jeho vnitřní příčiny a proto se doporučuje kombinovat vyčištění organismu s užíváním mastí.

Článek:
Značná část ekzematiků volí kosmetiku z Mrtvého moře. Několik firem ji k nám dováží přímo z Izraele, ale většina těchto produktů patří mnohdy k těm finančně náročnějším.

Cenově přístupnější a kvalitní alternativou je Dermokosmetika ÁLMA & LINNÉ s vysokým obsahem mastných kyselin z kvalitních rostlinných olejů, bez parabenů a syntetických parfémů. Obsah výtažků léčivých bylin prospívá kůži. Přípravky jsou určeny ke každodenní péči o problematickou pokožku s projevy ekzémů, lupenky, seberoické dermatitidy a akné. Přispívají k regeneraci pokožky a celého organismu. Tato kosmetika nabízí široký výběr mycích emulzí, oleogelů, hydrofilních olejů, krémů, koupelí a dalších pleťových přípravků. Kompletní nabídku najdete na
www.jona.cz.


Moře zaručeně pomůže

Nejúčinnější je pobyt u moře, nebo přímo u Mrtvého moře, což ovšem opět vyžaduje mít poněkud naditější peněženku a proto i když se vám zrovna nedostává financí, můžete v Čechách strávit u totožné vody, jakou najdete v Izraeli, alespoň hezký víkend. Kamencové jezero v Chomutově nepatří sice plochou k největším, zato voda v něm je léčivá, neboť obsahuje kamenec a další nerosty, díky čemuž je čistá a nežijí v ní žádní živočichové. Ostatně jezero samotné vzniklo zatopením kamencového dolu. Od roku 1960 existuje u jezera kemp. Navíc sousedství s Podkrušnohorským zooparkem dodává místu na půvabu.
Pláž u jezera se skládá z několika částí včetně nudistické. Z jedné strany jezera se nachází travnatá pláž, kdy v jezeře stojí důmyslný dřevěný systém „bazénků“ a také dřevěné věže pro skokany. A z druhé strany čeká na návštěvníky pro změnu pláž z hrubého písku. Do jezera lze skočit odkudkoliv. Po koupeli v jezeře bude mít vaše kůže podobnou vůni, jako po masce z bláta z Mrtvého moře.
Podobné účinky ale má i voda na Slovensku v termálním koupališti Podhájska a ve výčtu nesmím zapomenout na nedávno otevřenou solnou jeskyni v Praze.
Ilustrační fotografie : www.jona.cz


26.07.2005 - Martina Bittnerová