Wolfgang LENZ náleží mezi seniory německého výtvarného umění. Realizoval řadu děl v německé architektuře a monumentů v interiéru. Originálním způsobem navazuje na surrealismus, expresionismus a německé výtvarné tradice. V roce 2004 získal Evropskou medaili Franze Kafky.
Malíř Zdeněk HAJNÝ, estetik a psycholog umění, vytváří osobitý styl meditativní malby. S americkým spisovatelem R. Fulghumem otevřel ve svém domě v Praze 4 progresivní galerii „ Cesty ke světlu“, která slouží i jako terapeutický prostor. Nyní tam umělec realizuje projekt „ Vesmírná píseň“, spočívající ve spojení projekce obrazů a snímků z Hubllerova dalekohledu a jeho pozemských bratříčků.
V oblasti scénografie a divadelního kostýmu je uznávanou osobností choreograf Oscha KREJČÍN. Spolupracoval s revuí „Holiday on ice“, výsledky jeho práce vidělo více jak 250 milionů diváků na celém světě a po zásluze je jeho tvorba zapsána do Guinnessovy knihy rekordů. Vytváří osobitou harmonii scénické malby a divadelního kostýmu v jednotě s hudebním obsahem především klasických oper.
Malíř a sochař Filip KUDRNÁČ si osvojil osobitý styl malířství inspirovaný avantgardními proudy soudobé malby, zejména meditativní. Základem je figurální tvorba rozvíjená jak na námětech aktuální psychologie aktu, tak i v námětech krajinářských. Věnuje se i sochařskému portrétu. V současné době vystavuje na pražské radnici.
Malíř a grafik Jaroslav &SULEK, jehož tvorba byla několikrát mezinárodně oceněna, proniká do avantgardního proudu akčního umění a surrealismu.
Slavnostní večer obohatilo hudební vystoupení.
Určitý nedostatek celé akce vidím v tom, že na místě nabyla jediná ukázka práce oceněných výtvarníků. Předávání se odehrávalo v kulisách mezinárodní galerie Miro, kde právě nyní probíhá Goyova výstava, což narušilo kompaktnost večera.