Tisk článku ze serveru Rozhledna - Webmagazin.cz - Lék na únavuÚvodník: Co říci k příběhům komorníka Jeevese a jeho mladého pána Bertieho Woostera, než že jsou skutečně jedinečné?

Článek:


Kniha je báječným lékem na vzrůstající únavu po celodenním namáhavém kolotoči v práci i doma, pro muže i ženy, kteří by jinak knížku do ruky ani nevzali, stejně jako pro ty, kteří si bez knížky už den neumějí představit. Nenásilný humor P. G. Wodehouse vás vtáhne do světa suchého anglického humoru, jenž však příjemně lechtá vaše únavou zmalátnělé bránice a leckdy vytryskne v podobě halasného gejzíru neovladatelného smíchu. A tak stejně jako se věhlasnými stávají určité neopakovatelné výroky ze známých filmů a seriálů, stanou se jimi i některé, jež na svých stránkách navždy zvěčnil anglický, bohužel již nežijící, spisovatel P. G. Wodehouse.

Jeeves zkrátka působí jedinečně. Pokud ho chcete poznat, budete si o něm muset přečíst některý z mnoha příběhů, jež nám tu na svou věčnou památku zanechal jeho autor. Doufám, že stejně tak jako já nebudete litovat.

Kniha totiž nabízí nenáročnou a oddechovou zábavu plnou nenásilných poučení o lidské hlouposti, konzervatizmu, slabosti, ale také o smyslu pro humor a typicky anglického gentlemanství. Při čtení zčásti obyčejných a zčásti nevšedních příhod zapomenete na starosti, únavu a stres a budete se bavit a smát.

Knihu „Jedinečný Jeeves“ P.G. Wodehouse, vydalo nakladatelství Paseka.

Zdroj fotografie: www.paseka.cz03.11.2005 - Radka Zadinová