Tisk článku ze serveru Rozhledna - Webmagazin.cz - Nechceme Vaše peníze, chceme Vás! -Úvodník: Taky někdy propadáte pocitu zmaru? Nemáte moc peněz, vysněná dovolená se překládá už zase na další rok, ten pěkný kabát si letos opět nekoupím.... Taky si myslíte, že hůř už snad ani být nemůže?

Článek:

Udělejte si čas na následující test:
1. Máte možnost se jednou denně dosyta najíst?
2. Máte denně k dispozici pitnou vodu?
3. Máte svoji postel?
4. Umíte číst a psát?
5. Máte svého lékaře?

Pokud jste na všechny otázky odpověděli kladně, přijměte gratulaci. Patříte totiž k těm bohatším 10 % lidí na naší planetě. Zbývajících 90 % nemá ani to!

Protože spousta lidí vidí jen své, z tohoto pohledu malicherné problémy, připravil Domov Sue Ryder ve dnech 21. listopadu – 4. prosince 2005 akci zaměřenou na úlohu nestátních neziskových organizací ( NNO) v zahraniční rozvojové spolupráci ( ZRS).


Základním programem bude seznámení veřejnosti s významem české ZRS obecně a s úlohou NNO v této spolupráci, dále pak upozornění na konkrétní projekty v rozvojových zemích. Prezentace budou doprovázeny bohatým kulturním programem zaměřeným na země, kterých se týká zahraniční rozvojová spolupráce. Naleznete zde přednášky, expozice a prodejní výstavy uměleckých předmětů, ochutnávky tradičních pokrmů, koncerty africké hudby, workshopy a mnoho dalších akcí.

Aktuální program najdete na www.sue-ryder.cz, v informačních centrech nebo přímo v prostorách Domova Sue Ryder v Michli.

Přijďte se podívat, seznámit se s krásným koloritem neznámých kontinentů, ale také bídou, válkami a neštěstím, které každodenně provází obyvatelstvo tam žijící.
Zdroj fotografie: archiv autora


23.11.2005 - Jindřiška Kodíčková