Tisk článku ze serveru Rozhledna - Webmagazin.cz - Opičí příšera znovu útočí!Úvodník: Klasický příběh, který právě znovu ožívá pod taktovkou Petera Jacksona. Ten si po úspěchu Pána prstenů plní dávný sen a natáčí remake slavného filmu z roku 1933. Tato kniha je literární verzí tohoto kultovního díla.

Článek:


Kdo by neznal krále Konga, obřího lidoopa s nadpozemskou silou, který podlehne křehké plavovlasé dívce. Už po sedm desetiletí je slavný Cooperův film King Kong výzvou pro všechny filmové tvůrce milující romantiku a dobrodružství. Novozélanďana Petera Jacksona (nar. 1961), režiséra, producenta, scenáristu a herce, tvůrce mj. trilogie Pán prstenů, oslovil tak silně, že se už jako devítiletý rozhodl pro filmové umění, aby mohl o králi Kongovi jednou vypravovat sám. „King Kong je příběhem o lásce. Neříkal bych mu přímo love story, ale rozhodně tu jde o lásku. A taky o bájný ostrov se ztracenou civilizací od dinosaurů po gorilu,“ poznamenal ke svému zpracování původního námětu M. C. Coopera a E. Wallace.

Knižní přepis Cooperova filmu představuje vzrušující svět filmařů v třicátých letech minulého století, kdy kouzlo techniky umožnilo natočit nezapomenutelný příběh o dobrodružném duchu doby, o neprobádaných místech na naší planetě zahalených tajemstvím. Tehdy bylo možné představit si malý, v širém oceánu dosud neobjevený ostrov, na němž se zastavil čas a domorodí obyvatelé sdílejí společnost s prehistorickými tvory. Románová podoba byla vydána krátce před premiérou filmu na počátku roku 1933 a je dílem spisovatele a novináře D. W. Lovelace. Po dvaasedmdesáti letech vyšla nyní kniha v USA znovu, doplněna vyčerpávajícím doprovodným textem M. C. Vaze o vzniku Cooperova filmu, a předznamenala celosvětovou premiéru Jacksonova pohledu na věčný i vděčný příběh. Přeložena do češtiny, uvádí remake King Konga také u nás.


Pokud máte zájem o tuto knihu, můžete ji vyhrát v nové soutěži na Nerawebu, která startuje právě zítra a končí 18. prosince 2005! Najdete ji v rubrice Světem zvířat: (klikni) .

Edgar Wallace, Merian C. Cooper, Delos W. Lovelace: KING KONG
Vydalo nakladatelství XYZ.26.11.2005 - redakce