Tisk článku ze serveru Rozhledna - Webmagazin.cz - Potěšte své děti Kouzelnými obrázkyÚvodník: Slůvko "kouzelné" se v tomto případě určitě nachází na tom správném místě. Neboť dětský svět bezesporu je kouzelný a měli bychom podporovat všechno, co onu "kouzelnou" výjimečnost tvoří. A mimo lásky, něhy, bezpečí, štěstí, radosti a krásy by tento svět měly dotvářet samozřejmě knihy. Zejména pak knížky pro ty nejmenší.

Článek:
Leporela z edice „Kouzelných obrázků“ patří mezi ty, které potěší a pobaví a určitě ne zdaleka jen nejmenší děti, ale i jejich starší sourozence a rodiče, či tety, strýce, babičky – zkrátka všechny ty, kteří knížku vezmou do ruky a s dětmi si je prohlédnou. Svět, zdánlivě docela obyčejný, začne před dětsky udivenýma očima ožívat, začne se měnit, stroje začnou pracovat, zvířátka dovádět a děti se začnou usmívat. A budou to zkoušet znovu a znovu, plné zvědavých otázek a nových údivů, plné čarokrásných kouzel své fantazie.
 
Knížka z lesklého, tvrdého papíru, s dětsky jednoduchými, podmanivými ilustracemi a krátkým, leč výstižným textem, zaujme na první pohled. Důmyslně zachycený svět dětí a zvířátek či zobrazení běžných životních témat vás vtáhne do sebe, měnící se obrázky se "neokoukají", nýbrž podněcují touhu znovu a znovu s nimi manipulovat.
 
Zvířátka v knížce Kamarádi zvířátka nejen poskakují, ale dovádí roztomilosti, které rozesmějí děti i dospělé. Veliká kola zase seznámí dětmi se vším, co se po kolech pohybuje. Leporela z edice „Kouzelných obrázků“ jsou vhodné pro menší děti (od tří let), ale i ty větší svým mladším sourozencům jistě žárlivě nahlédnou přes rameno s  touhou vyzkoušet něco nového a tajemného.
 
Co kdybyste zkusili také vy?

Krásná obrázková lepolera s kouzelnými, měnícími se obrázky, vydalo v edici "Kouzelné obrázky" nakladatelství Columbus.


¨

Zdroj fotografií: www.knihy-columbus.cz
08.03.2006 - Radka Zadinová