Tisk článku ze serveru Rozhledna - Webmagazin.cz - Opravdu potřebujete něco Super?Úvodník: On-line verze magazínu Super Spy, Super.cz, na svých stránkách reklamou děkuje svým čtenářům, neboť jen za minulý měsíc eviduje přes 2.800.000 přístupů. Super.cz se věnuje téměř výhradně „zajímavostem“ ze světa lidí na vyšších společenských příčkách, česky řečeno celebritám, nebo spíše lidem, o nichž se mluví. Co na tom shledávám alarmujícího?

Článek:

Právě onu pokleslost naší zábavy. Po vyřízení e-mailů a přečtení horoskopu na Seznamu, se obvykle z této stránky vydáme prozkoumat novinky ze světa, kam nepatříme. Jaké má ta či ona boty? S kým kdo chodí? S kým kdo předstírá, že chodí? Kdo komu přišel na nevěru? Hulil Hůlka trávu? Co má Bílá k večeři? Jak ohodnotíte to, co má na sobě? Anebo – schvalujete jí/jemu tenhle krok? A naposled: práskněte něco na svou (ne)oblíbenou celebritu!

Zkrátka, tyto a jim podobné stránky skýtají bezpočet podnětů k „duševnímu rozvoji“. A přesto a nebo právě proto se dokázaly stát tak oblíbenými. Dnes už lidi na internetu nejspíš příliš nezajímá výtvarné umění, nebo nějaký osobní rozvoj. Převážnou většinu lidí zajímá (i na našem webu) článek, týkající se známé osobnosti, často diskutovaného obecného problému, nebo něčeho, co má tu moc ovlivnit konkrétně životy čtenářů samotných.

 

Fenomenální je také čtenost tištěného bulváru, "krále" všech deníků - Blesk čte dle průzkumu společnosti GfK Praha - Median, až 1.543.000 lidí denně (bez Nedělního Blesku). Ze solidních deníků dokáže jeho čtenosti konkurovat pouze MF Dnes, kterou čte přibližně 1.111.000 čtenářů. Další bulvární deník, Haló, čte "pouhých" 34.000 lidí.

 

Udělala jsem si malý osobní průzkum, kdy jsem svým známým z internetu položila 4 otázky:

 

1) Čtete Super.cz?

2) Pokud ano, odkud na stránky vstupujete?

3) Čtete jiný podobný server (bulvární) na internetu? (Jaký?)

4) Čtete tištěný bulvár?

 

Z celkového počtu 26 zúčastněných čtou Super pravidelně 4, občas 3, všichni (až na jednoho) sem přistupují ze Seznamu, pouze 2 čtou jiný podobný server na internetu (internetovou verzi deníku Blesk) a 4 z nich čtou tištěný bulvár. Já osobně se musím přiznat, že tyto stránky také občas navštívím, a to většinou když nevím co dělat a ruka s myší mi tam spíše "ujede". Je to takový nepodmíněný reflex.

 

A co vy? Dostal vás bulvár?

Zdroj fotografie: www.novinky.cz13.03.2006 - Pavla Králová