Tisk článku ze serveru Rozhledna - Webmagazin.cz - Náves končí, ať žijí Příkopy!Úvodník: Diváci seriálu Náves, který uvádí Česká televize, se dočkali nejen jeho knižní podoby, ale také vydání na DVD. Obě média byla pokřtěna v paláci Luxor v Praze.

Článek:
Pokřtít DVD a knížku přišli protagonisté seriálu Veronika Žilková, Ljuba Skořepová, Vladimír Kratina, Jitka Smutná, Radka Stupková, scenárista Jan Míka a dramaturg Miloš Smetana. Dnes už seriál skončil, ale diváci o své hrdiny nepřijdou, protože ČT v dubnu začne natáčet volné pokračování s pracovním názvem Příkopy.


Tiskový mluvčí ČT Krafl křest moderoval a upozornil, že se jedná o velmi sledovaný seriál: „ Ze stovky lidí seriál vidělo 34 % dospělých a 23 % dětí, a to je velký úspěch,“ dodal. Seriál Náves navazuje na neméně úspěšné Náměstíčko.

Herečce Veronice Žilkové se role prodavačky velice zalíbila: „Mohla bych prodávat i v normálním životě. A kdo ví, když mi pořád nějaké ty pořady ruší. Třeba budu jednou prodávat tady naproti v lahůdkách,“ vtipkovala Veronika.

Zatímco se připravovalo šampaňské na symbolický křest, tvořila se dlouhá fronta netrpělivých fanoušků, jež si přišli nechat podepsat knížku.
Kmotry knihy se stali generální ředitel CZ Digital media Zdeněk Pelc a výkonná ředitelka nakladatelství XYZ Eva Kaiserová a oba shodně prohlásili, že je těší velký zájem nejen diváků, ale i čtenářů.
21.03.2006 - Jindřiška Kodíčková