Tisk článku ze serveru Rozhledna - Webmagazin.cz - Česká móda si dala dostaveníčko v MánesuÚvodník: Již po osmé se sejdou špičky české módy na akci Prague Fashion Week. Od 27. 3. do 2.4. 2006 představí své kolekce nejnovějších modelů na příští sezónu.

Článek:

„ Zájem z řad domácích návrhářek je opravdu mimořádný,“ říká ředitelka Prague Fashion Week Eva Valová. V hezkém prostředí předvedou vysoce kvalitní modely Taťána Kovaříková, Monika Drápalová, Helena Fejková, Ivana Follová, Michaela Bakotová, Radka Kubková, Martina Nevařilová, Jaroslava Procházková, E. daniely a další. Ze zahraničních návrhářů přislíbili účast Chorvatská móda, Art Point a Movimentto.

Novou kolekci představí Iška Fišárková, držitelka loňského titulu Výtvarník sezóny. S plným nasazením se věnuje módě pro muže a nyní se představí s kolekcí „ věčné pánské košile“. Na minulém PFW získal titul Talent sezóny student Ondřej Adámek, nyní ho bude obhajovat samostatnou přehlídkou s názvem „Babička“. Při tvorbě se inspiroval tradicí a rodinnou historií.

Překvapením letošního ročníku se stane soutěžní výstava fotografií věnovaných módě a stylingu, z níž vyjde vítězný snímek Foto sezóny. Do finále se probojovalo 16 umělců, např. Adam Holý, Roman Dietrich, Lucie Robinson a další. Odborná porota vyhlásí vítěze na slavnostní vernisáži 30.3. 2006 ve 21 hodin

Podrobný program přehlídek, rezervace, informace a ceny najdete na www.praguefashionweek.com . Po skončení festivalu si můžete na akci nazvané After Sale zakoupit za zajímavé ceny modely z přehlídek přímo v jednotlivých návrhářských buticích.

Zdroj fotografií:Fashion Point Praha

25.03.2006 - Jindřiška Kodíčková