Tisk článku ze serveru Rozhledna - Webmagazin.cz - Kouzla a čáryÚvodník: pro každého, aneb zákulisí několika jednoduchých triků vám poodhalí kouzelník Pavel Kožíšek v knize Naučte se čarovat..., kterou vydalo nakladatelství Albatros.

Článek:

Kniha nejenže podnítí představivost, ale také chuť stát se kouzelníkem. Jednoduché triky se při troše tréninku naučí i vaše děti, které s magickými kouzly určitě zazáří na dětském večírku. Kniha obsahuje na šedesáti stranách popis čtyřiceti kouzel. Každý popis je doplněný několika fotografiemi. Klasická karetní kouzla doplňuje i spiritistická seance a levitace.

1.) Proměna šátku v míček

Pomůcky: hedvábný šátek, upravený pingpongový míček (s dostatečnou vyřízlou dírou na jedné straně, takže vznikne dutý prostor uvnitř míčku)

Postup: Divákům ukazujeme šátek, zatímco dutý míček máme přirpavený v dlani. Zatímco šátek si jakoby hrneme do dlaně, strkáme jej do míčku. Když je celý šátek zastrčený uvnitř míčku, natočíme jej v dlani otvorem k tělu, aby diváci otvro neviděli. nyní pár magikcýh pohybů a slov - a můžeme míček ukázat.

2.) Rozplynutí mince třením o loket

Pomůcky: mince

Postup: Ukážeme minci v dlani pravé ruky a levou ruku ohneme v lokti tak, abychom se prsty dotýkali svého krku. Přiložíme pravou ruku s mincí na loket a a minci třeme. Po chvilce ukážeme divákům, že kouzlo se zatím nepovedlo, mince je zatím v pravé ruce. Přehazujeme si minci z pravé ruky do levé a opakujeme celý postup znovu. Pak opět přehazujeme minci z levé ruky do pravé. Tentokrát si však ponecháme minci - nepozorovaně - v levé ruce. Znovu třeme "minci" o levý loket, přestože v pravé dlani se již mince nenachází. Levou rukou si hodíme minci za límec košile. Potom divákům ukážeme, že máme obě ruce prázdné.

Zdroj fotografie: vlastní08.04.2006 - Renata Šindelářová