Tisk článku ze serveru Rozhledna - Webmagazin.cz - Děvka z menzyÚvodník: Vítězný snímek festivalu amatérských filmů Krišpín představí prostituci na bázi intelektuální.

Článek:

Třetí ročník mělnického festivalu amatérských filmů Krišpín vynesl na vítězné místo snímek Děvka z mensy, inspirovaný stejnojmennou povídkou Woodyho Allena.
Soukromý detektiv Kaiser Lupowitz (Vojtěch Novotný) se rozhodne přijmout případ muže, který je vydírán „bordelmamá“. Nejde však o klasickou prostituci fyzického charakteru, majitelka bordelu nabízí své slečny k ukojení intelektuálnímu. A tak, zatímco Kaiserův zákazník je na pokraji zhroucení strachem, že se jeho manželka dozví o hlubokomyslných nevěrách, pátrá detektiv po sídle celé „zvrácenosti“. Objedná si na hotelový pokoj mladou intelektuálku Paulu (Petra Ševců) a stráví s ní večer v intimní debatě při svíčkách. Když chce Paula odejít, vyjeví jí Kaiser svůj původ a vynutí si slib spolupráce a zrazení své bordelmamá. Konečně je na dosah vyřešení případu. Aby vše ovšem nebylo tak jednoduché, ukáže se, že s majitelkou intelektuálního nevěstince není vše, jak by mělo být…

Děvka z mensy je dobře natočeným filmečkem, u kterého se každý správný intelektuál zasměje. Allenovský vzor Lukáš Masner coby scénárista uchopil dobře, takže výsledkem je film, který se bude líbit i Woodyho odpůrcům.

Ukázku natáčení filmu Děvka z menzy si můžete stáhnout zde:

http://www.asdesign.cz/ukazky.php

 

 12.05.2006 - Michaela Wilhelmová